Wpis z mikrobloga

Kiedy nic innego nie uda Ci się w życiu i próbujesz gloryfikować macierzyństwo, które było od zawsze i to wśród wszystkich gatunków.


@mokry_sen_polonisty:
Macierzyństwo było gloryfikowane w naszej kulturze od zawsze. Nie musisz daleko szukać - przejdź się do kościoła i zobacz jak wygląda obraz świętej kobiety - trzyma w rękach swoje dziecko. Nie wiem dlaczego z macierzyństwa w XXI wieku robi się powód do wstydu, to opluwanie kobiet będącymi matkami,
@Flypho zauwaz, że rodzicielstwem faktycznie szczycą się ludzie którzy nie mają sobie ani światu nic do zaoferowania poza wysraniem guwniaka. otaczam się pośród wielu rodziców o ich dzieci i jednak większość z nich to tacy którzy nie muszą wtrącać co dwa słowa, że świat powinien kręcić się wokół ich dziecka i każdy powinien się przed nim płaszczyć pomimo tego, że te dzieciaki mając po 10 lat mają więcej sportowych osiągnięć czy znają
@mokry_sen_polonisty: @2cool2beAgod:

W sumie mógłbym do wszystkich to skierować, ale zawołam Was, bo u Was się przewija motyw "nic do zaoferowania, żadnych osiągnięć, tylko dziecko".

Wysłuchałem tego kawałka i poza pierwszą zwrotką, gdzie jest jakieś pierdzenie o paluszkach, mogę się spokojnie pod tym tekstem podpisać. Jako rodzic. Czy nie mam osiągnięć i nic do zaoferowania? Mam. Co więcej, znam sporo rodziców, którzy są wspaniałymi ludźmi, mają kariery, biznesy, stanowiska, hobby
@daeun Kiedy nic innego nie uda Ci się w życiu i próbujesz gloryfikować macierzyństwo, które było od zawsze i to wśród wszystkich gatunków.


@mokry_sen_polonisty: a dlaczego mówicie o tym, jakby to było coś złego? Co złego jest w tym, że kobieta chce się poświecić dla dobrego wychowania swojego dziecka? Czy byłoby Ci lepiej gdyby wróciła na etat? Czy jeśli kobieta nie będzie miała dzieci a zamiast tego będzie na przykład szyła