Wpis z mikrobloga

@Ja-qb: jeszcze nie. Jakbym miał to wystarczy tutaj deed poll z internetu i szybka zmiana a że to polska to muszą utrudnić ( ͡° ʖ̯ ͡°), chyba łatwiej będzie poczekać i złożyć o uk obywatelstwo
  • Odpowiedz
@Panciu2: Ja zmieniłam poprzez deed poll.

Generalnie jest tak: angielskie prawo swoją drogą, polskie swoją.

Jeśli zmienisz poprzez deed poll, będziesz mieć papierek tutaj do uzasadnienia, czemu masz nazwisko do określonego dnia, a potem inne.
Jest to przydatne przy aplikowaniu na obywatelstwo oraz w bankach,
  • Odpowiedz
zy musze robic to przy obecnosci solicytatora czy nie?


@Panciu2: A jeszcze jedno. Nie musisz mieć prawnika, jeśli jesteś obywatelem brytyjskim.
Natomiast jeśli nie jesteś, to dobrze jest mieć, bo zazwyczaj będzie ich dwójka, dostaniesz poświadczenie i nie musisz przechodzić całej procedury deed poll, włączając w to ogłoszenia w gazetach, znajdowania świadków itp.
Wystarczy statutory declaration, podpisane przez prawnika.
Imho, warto.
  • Odpowiedz
@asique: byłem w konsulacie w Edynburgu i powiedziano mi że bez deed poll nie mogę zmienić. Ale ze jeszcze nie mam obywatelstwa uk to boję się że zostanę z deed poll tutaj i paszportem z innym imieniem i nazwiskiem
  • Odpowiedz
@Panciu2: nie miałam obywatelstwa.
Może konsulat w E. jest inny. W Londynie powiedzieli, że deed poll nie jest żadnym dokumentem, które uzasadniałoby zmianę nazwiska w Polsce i musiałam podać inne powody.
Ale kto to wie...
Moje miasto rodzinne jest małe, USC jest zarządzany przez osobę z nadania pisowskiego (czytaj.: patriotyczną) i trochę marudziła, że zmieniam nazwisko.
  • Odpowiedz