Wpis z mikrobloga

@samuraj24: raz mi sie zdazylo rozchorowac, probowalam sie zarejestrowac zarowno na nfz jak i u prywatnego ubezpieczyciela, akurat sezon byl na choroby i udalo mi sie dostac prywatnie dopiero na koniec tygodnia przez co lekarz nie byl mi w stanie wypisac chorobowego na caly czas mojej nieobecnosci w pracy i za jeden dzien mi nie zaplacili ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@samuraj24: Ło panie wiem jak to jest.
Od stycznia mam spuchnięte kolano. Byłem chyba z 9 razy u pani Reumatolog prywatnie - 100zł za wizytę.
Badania krwi przynajmniej 6 razy- 60 zł zestaw badań(Morfologia, Crp, ATp, raz anty ccp, czynnik reumatoidalny itd)
Pomógłby mi zabieg Artroskopi kolana - zapisany jestem z nfzu termin marzec 2019... zaś prywatnie 10 000zł.
Zarabiam 2100zł więc no wyboru nie mam rok w dupę jestem ze
@Quimeen: Jest jedna a tak to SOR. @Ciuliczek: Nie mieszkam na biegunie polarnym ;) trochę smutne, że w polsce takie realia
Co do SOR to mamy w dupie czekać tam w kolejce 20 godzin z 38,5 gorączką i patrzyć jak co pół godziny przywożą połamanych ludzi. I te ich miny, po ch0j oni siedzą na tym sorze jak im nic nie jest,.
Pomógłby mi zabieg Artroskopi kolana - zapisany jestem z nfzu termin marzec 2019... zaś prywatnie 10 000zł.

Zarabiam 2100zł więc no wyboru nie mam rok w dupę jestem ze wszystkim przez nasz kochany #nfz.

Gdybym miał wybór nie płacić bym składek na to gówno :P


@Niebadzlosiem: to gówno? Przy zarobkach na UoP 2100zł twoja składka zdrowotna wynosi 226,66zł miesięcznie, więc jeżeli byś odkładał tą składkę na konto zamiast płacić NFZ
@szpongiel: człowieku, nawet jak pracowałem na umowę zlecenie i składek na chorobowe nie płaciłem, więc choroba=żadnej kasy nie dostaję to szef wymagał zaświadczenia od lekarza więc o czym my gadamy?
@turok2016: co ja poradzę, że robiłeś dla janusza.
Przecież napisałem:

jaki kraj i społeczeństwo takie zdupy sztuczne problemy

Także w Polsce jest jak jest zarówno ze względu na zdupy ludzi jak twój dawny szef, czy tacy co by tego nadużywali aby se zrobić wolne jak i przez system, który z góry traktuje ludzi jak oszustów, a z lekarzy robi urzędników od papierków.

Skoro już się trzymamy anegdot, gdy jeszcze pracowałem jako
@turok2016: Ok, niech wszystko będzie tak jak jest. Albo wspomniany system kar za bezzasadne wezwanie - z pewnością będzie tańszy i skuteczniejszy.
Jeśli uważasz, że 3 godziny pracy za wizytę u lekarza to dużo, to faktycznie musisz często korzystać. Bo raz czy 2 razy do roku, można odżałować, nawet z minimalnej.