Wpis z mikrobloga

#lekarz #nfz #zalesie
Zona prawie 38,5 stopni gorączki, ogólnie źle się czuje. Dzwonimy do lekarza zapisać się.
Proszę przyjść w wtorek
Czyli dzisiaj?
Nie wtorek za tydzień, lekarz niema wolnych miejsc .
Tak moja żona z gorączką będzie chodziła tydzień, na ch0j płacisz podatki jak i tak z głupim przeziębieniem musisz iść prywatnie.
  • 106
  • Odpowiedz
  • 0
@KapralWiaderny jakby nie patrzeć problemem jest centralne planowanie. dodatkowo odpowiedź nie dotyczyła tego czy NFZ jest za wysoki czy za niski, a jedynie tego ze gdyby nie był obowiązkowy, to ludzi mieliby hajs na ubezpieczenie
  • Odpowiedz
Jakby u nas wprowadzić kwotę 5zl od wizyty, kolejki spadły by o połowę. Mój ulubiony kwiatek to 35 latek z temperaturą 37,1st, po 2 piwkach, przywieziony przez żonę w sobotę o 23, bo od środy go gardło boli i on się boi czy da radę do poniedziałku.
  • Odpowiedz
@K_R_S: Mieliby. Skąd masz taką pewność, ze prywatna firma, przez nikogo nie zmuszana, zaoferowałaby koszyk świadczeń równy temu co obecnie mamy w NFZ za te same pieniądze, które ludzie płacą na ubezpieczenie zdrowotne. Coś nie chce mi się w to wierzyć.
  • Odpowiedz
  • 0
@KapralWiaderny w okresie budowania rynku wcześniej zmonopolizowanego i przy monopolu państwa na tworzenie regulacji nie byłbym przeciwko temu żeby podmioty oferujące musiały oferować jakiś z góry określony koszyk
  • Odpowiedz
@K_R_S: Na początku gwarancja koszyku świadczeń gwarantowanych, a potem "Chorujesz na cukrzycę? To robimy wyłączenie. Miałeś nowotwór? No spoko, to też wyłączamy". Czyli idealny system dla zdrowych i młodych ludzi, starszych i schorowanych nie potrzebujemy. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
@KapralWiaderny mamy dowody że rynek działa lepiej niż centralne planowanie. wy nie dajecie dostarczyć więcej dowodów, bo zawsze wszystko musicie uregulować zanim się jeszcze dobrze rozwinie
  • Odpowiedz
  • 0
@KapralWiaderny podobnie jak top30 systemów prawnych, top30 giełd, top30 systemów płatności itd. Powszechność centralnych regulacji na świecie w naszych czasach nie świadczy o ich wyższości, podobnie jak powszechność feudalizmu nie wskazywała na jego zajebistość w średniowieczu
  • Odpowiedz
@samuraj24: przypuszczam, że hash w Polsce stać Cię na utrzymanie lekarzy, pielęgniarek, szpitali, kohorty urzędników, którzy nieudolnie tym zarządzają za pieniądze oraz na prywatnego lekarza, to będzie Cię i wszystkich innych stać na samego lekarza. Dziękuję za uwagę.
  • Odpowiedz
@mkarweta: Ja nie mówię, że mnie nie stać. Ale na pewno nie każdego stać. Chyba z 10 razy byłem świadkiem (w moim mieście) jak siedziałem w aptece, że ktoś wykupował leki z recepty z tekstem ale dużo, nie mam tyle, to niech mi Pan da tylko antybiotyk, albo niema tańszego zamiennika.
  • Odpowiedz
@samuraj24: nadal stawiam tezę jak wyżej: skoro nawet najbiedniejszy pracujący człowiek w Polsce może sobie pozwolić na utrzymywanie lekarzy, szpitali i hordy urzędników, to znaczy, że będzie go stać na samego lekarza, o ile (oczywiście) zrezygnujemy z publicznej, niewydolnej służby zdrowia i uwolnimy rybek ubezpieczeń zdrowotnych. Ja nie jestem takim paskudnym liberałem jak Krul, ja bym narzucił Polakom obowiązek ubezpieczenia, rozgoniłbym jednak NFZ.

Zaraz będzie pewnie argument socjalisty, że przecież
  • Odpowiedz
  • 0
@mkarweta dowiedz się jak wycenia się w Polsce procedury z monopolem NFZ, innymi słowy - jaki procent kwoty stanowią w stosunku do "wolnego rynku". A potem odpowiedz na pytanie - jak się zmieni cena gdy prywatny przedsiębiorca będzie chciał na tym zarobić albo przynajmniej nie wyjść na minus zamiast stracić pieniądze za sam fakt dotknięcia pacjenta. :) a następnie weź pod uwagę medianę zarobków w Polsce i specyfikę usług medycznych przy
  • Odpowiedz