Wpis z mikrobloga

W waszych wojewódzkich miastach też jest taka słaba sytuacja na rynku wynajmu mieszkań? Wszystkie tanie pokoje zajetę przez Ukrów i Kazachów. Zostały jedynki za 750-850zł i teraz uwaga podaje miasto...
Rzeszów. Nosz kur.. kilka lat temu można było wiejącą prl-em jedynke za 400zł wychaczyć. I najgorsze, że jest tyle chętnych na te drogie, że jak nie weźmiesz odrazu to za tobą przychodzi kolejka oglądających. Tak mi się nieułożyły plany życiowe, że musiałem wrócić do stolicy innowacji i znaleźć coś na szybko, problem, że nie ma w czym wybierać np. dziś trafiłem na perełkę - oferta mieszkania w współdzielonym salonie u Starszej Babci, bez możliwości zamkniecia salonu na klucz, bo wyjście na balkon jest wspólne. Pewnie bym musiał jeszcze jej zakupy robić, kłaść się najpóźniej o 22.00..i bóg wie co jeszcze. Sytuacja jak z parodi keyne westa co bujają sie w dużych wdziankach i oglądają mieszkanie w bloku.. tam przynajmniej było bez właścicielki. Wracam busem w rodzinne strony i leci Toto - Africa.. #gownowpis #rzeszow #zalesie
  • 19
@bialawitz
@Fastidios
@Pangia
@Turboknot
Dzięki za dobre słowa. Wiem, że szukając wcześniej znalazłbym taniej. Plany miałem, na zostanie w wiekszym mieście, ale sytuacja zmusiła mnie do powrotu na Rze. Już tu mieszkałem na pierwszych latach studiów i lubie to miasto mimo wad. Sentyment. Nie było mnie trochę i tak duże ceny mnie zaskoczyły...póki co trochę podojeżdżam, a w miedzy czasie może uda się skrzyknąć z jakimś znajomym na kawalerke z wydzielonym aneksem
@cicho_podziemny: Łańcut i bilet miesięczny na MKS ( ͡° ͜ʖ ͡°) Z tym że też ceny skoczyły (tak ze dwa, trzy razy), jeszcze rok temu z ciekawości patrzyłem na ogłoszenia, to nawet za 3-4 stówki szło wynająć mieszkanie. Mieszkanie (fakt, kawalerkę), a nie tylko pokój.
@Pangia Niestety tylko Marcel + dojazd autem na niego. Pociagiem tam gdzie urzęduje to bym z 2,5h jechał, nie mowiac o powrocie :D Tak w gruncie rzeczy to wiele mi do szczescia nie potrzeba, mogłbym kimać w pokoju wieloosobowym nawet. Tylko czasem mam młyn w robocie i nie raz nie dwa trzeba posiedzieć "nocną zmianę" - specyfika branży, więc jedynka musi być.
@Turboknot cały czas się łudzę, że to kwestia trafienia na
@13579_: Poważnie ci mówię. Tylko to była jakaś kawalerka dwadzieścia parę metrów i w jakimś ruskim standardzie, taka bardziej noclegownia dla kogoś, kto dużo pracuje i przydałoby mu się spać w normalnym łóżku i czasem zjeść coś ciepłego na fotelu w mieszkaniu, a nie w robocie czy na mieście.
@cicho_podziemny: To skąd ty człapiesz, ze Stalówki? Nawet z Przemyśla pociąg tyle nie jedzie.
@Pangia Te okolice +/- i jak pociągiem to przesiadka w Stalowce albo Przeworsku. Gdzie czasem trzeba sobie 30min czekać na pociąg do Rze, choć teraz mogło się zmienić na +, nie wątpie mam dane sprzed 4-5lat. Bus szybszy zakładam w ciemno.
@cicho_podziemny: Czyli jakieś lubelskie pewnie. Latają dwie stałe linie, jedna to PKS Biłgoraj robi jakieś kółka po podkarpackim, bo z tego Biłgoraja leci na Przemyśl, zahacza chyba jeszcze po drodze o Lubaczów i Sieniawę i dopiero później jedzie z grubsza wzdłuż DK94, a druga to jakiś gość starym Masterem lata z Zamościa. No i rzeszowski Marcel z Lublina.
Marcele nie jeżdżą na wschód województwa, chyba że jako wschód zaliczysz Sanok. Z
@cicho_podziemny: Te pokoje, o których piszesz stoją już ponad miesiąc i nikt się nimi nie interesuje.

Już tu komuś napisałem, ale dzwoń na pokoje dwuosobowe i pytaj o możliwość wynajęcia jako jedynkę z mniejszym czynszem. Jeśli właściciel jest w miarę uczciwy, to powinien obniżyć cenę do ceny 600-650.

Kilka lat temu będąc studentem wynajmowałem jedynkę za 450+ opłaty, a teraz ceny to minimum 550-600 + opłaty za nie PRL
Niestety, rynek mieszkaniowy w Rzeszowie to straszna #!$%@?. Wystarczy porównać do poprzedniego roku, gdzie za jedynkę płaciło sie max 650, teraz +200 przynajmniej.