Wpis z mikrobloga

@Krysztal: Fakt że to wrzuciłeś i podsumowałeś "technikum #!$%@? mać" trochę wskazuje na twoje oburzenie. Pamietam jak moja nauczycielka od polskiego mówiła do mnie Michaś i nic mi to nie przeszkadzało, bo gdy mówiła Michał, to wiedziałem z automatu, że mam #!$%@? ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@Jaracz_Joint: Bo zgodnie z zasadami "witam" odnosi się do witania kogoś, gdzieś (np gospodarz wita gości), ewentualnie przy spotkaniu kogoś. Korespondencja elektroniczna jest co prawda dziwna bo jest czymś pomiędzy czatem a listem. Ale ogólnie email jest listem więc powinien się zaczynać od zwrotu Szanowny Panie Wiktorze albo tylko Panie Wiktorze, albo po prostu Wiktorku.
Szczególnie mam tu na myśli oficjalne albo służbowe maile, a już na pewno mail pisany przez
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@gnomos: a ja jestem zdania że Szanowanie możemy zostawić dziadkom, tak samo usunął bym zwyczaj Pan/Pani.

Natomiast imion i nazwisk sam nie przekrecam bo uważam że wygląda to źle. W moim przypadku często dostaje później maila Aleksandra.

Ba, raz dostałem odpowiedź z sądu skierowany do Pani Aleksandry... A dlaczwgo? Bo wczesniejszym piśmie od nich odmienili i było napisane "Dla Pana Aleksandra..."

No i ktoś popatrzył Aleksandra no to Aleksandra i Elo.