Wpis z mikrobloga

chyba się najarałem i mam wielką ochotę pójść w las i poleżeć na hamaczku, ale nigdy tego nie robiłem ( ͡° ʖ̯ ͡°)
nadchodzi zima, więc może to trochę utrudnić moje przygody, ale co Cię nie zabije to Cię wzmocni.
Szukam fajnego hamaka, a też w miarę taniego.
Pytanie numer 1:
-hamak z dekatlonu? Daje radę?
-lesovik, Duch wygląda fajnie, ale cena mnie trochę odstrasza :/
Dwa: jakaś podpinka, znowu lesovik cud, miód orzeszki ale cena to dla mnie kosmos. Zwykły śpiwór da radę czy nie ma opcji?
Trzy: tania i w miarę dobra tarpa?

Nie zbyt mi zależy na każdym gramie, więc mogę przymknąć na to oko
#bushcraft #survival #las #biwakowanie #przyroda #outdoor #hamak #hamakboners
  • 14
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@uytx: jak zamierzasz teraz spać dopóki nie ma jeszcze minusowych temperatur to wystarczy hamak karimata jako izolacja i śpiwór, zamiast tarpa może być na początek plandeka budowlana 2x3 lub 3x3 m w sam raz na początek. Ja od razu kupiłem hamak od lesovika ale podobno te z Decathlon są spoko :D
@Or3z: też mi chodzi po głowie ten lesovik, szczególnie że kumpel dzisiaj w szkole mi pokazał, bo ma Ducha i się mega zajarałem nim
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@uytx: Tak samo miałem i polecam jak masz możliwość i miejsce w domu to można i spać na nim przez cały rok ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@uytx: Pisałem to jakieś 1,5 roku temu, ale chyba nie straciło specjalnie na aktualności: https://www.facebook.com/notes/hopeless-outdoor-team/tanie-dyndanie-czyli-jak-niskim-kosztem-i-bez-zdolno%C5%9Bci-manualnych-zacz%C4%85%C4%87-hamako/188665221626538/

Ad. 1 - Tak, daje radę decathlon, o ile nie masz sporo powyżej 180cm, to spokojnie się wyśpisz
Ad 2. Zamiast podpinki z powodzeniem możesz zastosować karimatę lub matę samopompującą.
Ad 3. Turbo-Tani tarp to plandeka budowlana 3x3m za 12zł. Najlepsza relacja cena-jakość to tarp z decathlonu za 99zł.

Pytaj, można powiedzieć, że się trochę znam
@Afrati: kairmata pod dupę da radę zimą? Widziałem, że sporo ludzi przerabia śpiwory na "podpinki"

Skoro tu jesteś to może takie pytanie jeszcze o optymalny śpiwór do -10 stopni powiedzmy ( ͡º ͜ʖ͡º)
@uytx: Najtańsza karimata za przysłowiowe 20zł nie wystarczy na mrozy w okolicach -10.
Ale już od biedy taka za 40zł z deca, gruba na 1cm powinna dać radę. Nie polecam jednak od razu wybrać się z niesprawdzonym sprzętem w teren przy spodziewanych -10 w nocy ;)

Optymalny, czyli zakładam, że dobry i tani? https://armyworld.pl/product-pol-1416-Spiwor-Wojskowy-Holenderski-Typu-Mumia-Oryginal-Demobil.html

-10 to może z tego nie wyciśniesz, chyba, że dodatkowo w sensownej termo-bieliźnie. Do tego z tymi
@Afrati: hamak raczej będzie decowy póki co, czyli trzeba liczyć te 50zł. Na resztę mam powiedzmy jeszcze z +-200zł, bo też nie chcę pchać w to dużo kasy jak nie wiem czy mi się spodoba. Karimatę mam zwykłą, turystyczną więc tego póki co nie potrzebuje.
@uytx: Przeczytaj zatem jeszcze raz ten mój artykuł i pamiętaj o pasach i linkach do montażu hamaka na drzewie. Na taką pogodę jak jest teraz i przez najbliższe 2 miesiące taki zestaw z powodzeniem wystarczy. Poniżej -5 to już będzie trochę ryzyko, ale to też dużo zależy od indywidualnych predyspozycji organizmu - każdy inaczej odbiera zimno.

Kup hamak, linki, śpiwór i tarp i sru do lasu. Nie ma się co za
@Afrati: jasne, na dniach odwiedzę lokalny sklep okołobudowlany i tak jak polecasz kupię pasy i ekspandery, a linkę zamówię z deca co wysyłałeś na facebooku. Jak będę miał jakieś pytania to podbije na pw, dzięki ( )
@potegaklamstwa: Są mniej rozciągliwe niż większość linek na rynku, mają mniejszą tendencję do przecierania się niż linka, stabilnie trzymają się na drzewie.
System, którego używam to SMUK, nie mam problemu z jego wagą, bo CAŁOŚĆ, wraz z taśmami, karabińczykami i linkami "whoopie slings" waży 160g. W pełni akceptuję taką wagę, jeśli gwarantuje mi ona szybkie rozwieszenie i komfortową regulację.