Wpis z mikrobloga

Co z elementów wyposażenia jest dla was niezbędne w samochodzie? Takie rzeczy których kiedyś nie mieliście, a dziś nie wyobrażacie sobie bez nich życia


Dla mnie to na pewno:
- ogrzewanie foteli (głównie w zimie)
- automatyczna i minimum dwustrefowa klimatyzacja
- tempomat w trasie (nawet nieaktywny)
- czujniki parkowania

#samochody #motoryzacja #kiciochpyta
Atreyu - Co z elementów wyposażenia jest dla was niezbędne w samochodzie? Takie rzecz...

źródło: comment_yPWyvJlpEl1AYoiplorUDtHBlzORLfqf.jpg

Pobierz
  • 29
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

MINIMUM 300KM i 450NM


@snwptest: zasadniczo to nie (mimo że od lat nie miałem słabszego dupowozu) bo do sprawnej jazdy wystarczy i o połowę słabszy samochód

Pytanie było kierowane do osób mających porównanie z samochodem mającym coś więcej niż tylko elektryczne szyby
  • Odpowiedz
Bez 6 biegu to słabo w trasie


@Atreyu: Ford Focus mkII 1.6 TDCI, 101 KM, 5 bieg przy 100 km/h 1900 rpm, przy 140 km/h było... 3000 rpm.
Renault Megane II 2.0i 136 KM, 6 bieg przy 100 km/h 3000 rpm, przy 140 km/h było 4500 rpm.
Wszystko zależy od auta i zestopniowania skrzyni.
  • Odpowiedz
@dwapalcewnatalce: moja stara 80 B4 z 2.8 v6 osiąga tylko 200 km/h. Za to w czasie poniżej jednej minuty ;)
Bardziej chodzi o to by jechać na niższych obrotach w trasie bo powyżej 3,5k rpm to już silnik dość konkretnie hałasuje.
  • Odpowiedz
@aarahon: Na autostradzie raczej już nie, pęd powietrza na ogół ci już zagłusza silnik. Ja w Ibizie mam przy 140 km/h 4000 obr/min, ale w benzynie 1.4. Przy czym wiadomo, zakres 2000-3000 obr/min jest najekonomiczniejszy, to nie diesel.
@dwapalcewnatalce: Renault Master 2.5 dCi/100 KM, wyciągnąłem nim ostatnio 155 km/h wg prędkościomierza (czyli realnie było coś z przedziału 145-150 km/h). I to pod wiatr. Ale taka jazda to już
  • Odpowiedz
@Atreyu: Wszystko zależy od auta i zestopniowania skrzyni.


@aarahon: Dokładnie. W starych Suzuki Swiftach 1.3 montowali absurdalnie długie w stosunku do osiągów auta skrzynie biegów. Na piątce ten p-----k z 1.3 68KM pod maską przy prędkościach rzędu 100-140kmh miał podobne obroty jak 3.2 V6 240KM w Alfie 166 na szóstce :D. Bez żadnych problemów można było wymienić skrzynię na tą z 1.0 - bardzo skuteczny i niedrogi mod
  • Odpowiedz