Wpis z mikrobloga

Wystawiłem auto na #otomoto. Po jakimś czasie dzwoni do mnie telefon, odbieram - jakaś firma odzyskująca ubezpieczenia, jakoś "help five" czy jakoś tak, bo facet tak to powiedział, żeby przypadkiem nie zrozumieć. Pyta o auto, rocznik, czy miałem jakieś szkody itd. Zapytałem skąd mają numer - z Otomoto, więc pytam kiedy wyraziłem zgodę na kontakt w celu marketingu z ich strony. Facet stwierdził, że wystawiając ogłoszenie wyraziłem taką zgodę. Po kilku dokładniejszych pytaniach wyjaśnił, że mają umowę z otomoto i że otrzymują od nich numery, na które mogą dzwonić. Niestety facet się rozłączył zanim zadałem kilka kolejnych pytań.
Wystawiając ogłoszenie czytałem regulamin - i można (ale chyba nie trzeba) wyrazić zgodę na kontakt marketingowy z grupy OLX, ale o żadnych firmach trzecich nie było mowy. Skontaktowałem się z Otomoto - i jest tak jak podejrzewałem. Otomoto nie współpracuje z żadną firmą, nie przekazuje im numerów telefonów, ale biorąc pod uwagę, że ktoś powołuje się na nieistniejącą umowę z nimi - zajmą się sprawą. Ciekawe jak to się zakończy.

A tymczasem jeśli wystawiacie ogłoszenie na otomoto - proponuję zablokować spamerów z numeru 22 6999283 (żeby się indeksowało: 226999283, 22 699 92 83) bo to zwykli oszuści i naciągacze, działający niezgodnie z prawem i dzwoniący w celach marketingowych bez posiadania odpowiedniej zgody.

  • 33
no ale do meritum, miałeś szkodę czy nie? jak tak to zapraszam na priv. czy może to też rodo bo nie wyraziłeś zgody żebym zapytał?


@francesco-pazzesco: Nie RODO a prawo telekomunikacyjne ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Gdybym szukał firmy która mi pomoże uzyskać większe ubezpieczenie to użyłbym googli albo zapytał tutaj. A nie szukałem, nie pytałem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@husky83 O ile wiem nagrywanie rozmowy bez informowania o tym jest naruszenie dóbr osobistych na gruncie prawa cywilnego. Jeśli osoba nagrywana by się o tym dowiedziała może Cię pozwać.
@husky83: miałem podobna sytuacje, auto wystawione na Allegro, podałem w treści ogłoszenia nowy numer (nie używany wcześniej, kupiony specjalnie w celu podania w ogłoszeniu), i w ciągu 12 godzin dostałem smsem reklamę towarzystwa ubezpieczeniowego, albo firmy która ściąga odszkodowania z wypadków, nie pamietam.
@husky83: a co odpowiedziec na “pana numer zostal wylosowany przez system”? Osobiscie slyszac pierwsze zdanie jakiegos #!$%@? rozlaczam sie i odrazu wrzucam numer na liste zablokowanych.