Wpis z mikrobloga

Od mniej więcej miesiąca zastanawiam się czy wysyłać CV. Samodzielnie uczę się javy od prawie roku, przeżywam teraz pewnego rodzaju stagnację, nie rozwijam się (słuchając tego podcastu doszedłem do wniosku że zastanawiam się za dużo nad głupotami.

W sumie zacznę od mojej wiedzy:


Pomyślałem, że gdyby jakaś firma pozwoliła mi trochę popracować to dużo łatwiej by mi było, doświadczenie by się nabijało i nie miałbym problemu ze znalezieniem pracy po maturze. Ze względu na to że jeszcze przez rok chodzę do liceum, musiałbym pracować zdalnie, do tego powiedzmy na 1/2 lub 1/3 etatu. Spotkaliście się z czymś takim? Głupio to zabrzmi ale dajmy na to 2 godziny dziennie plus weekendy? Nie wiem sam jakby to miało wyglądać xD

Dochodzi jeszcze kwestia wynagrodzenia. To również zabrzmi głupio ale zależy mi na tym aby zdobywać doświadczenie, a żeby ktoś zechciał świeżaka to muszę jakoś go zachęcić, myślałem o 2-4 tygodniach okresu próbnego jakby i potem powiedzmy te 3000 x etat (np 3k / 2).

#java #programowanie #naukaprogramowania
  • 12
  • Odpowiedz
@DPGjYdTIxa: Ogólnie raczej może być ciężko w trakcie liceum + zdalnie , moim zdaniem najlpiej jakbyś poszukał jakiegoś stażu wakacyjnego i tam się zgłosił , ale może być ciężko bo nie jesteś studentem , a często niestety pracodawcy patrzą na papier , sam nie wiem czemu ale tak naprawdę jest. A po stażu mogą cię wziąć do pracy .Ewentualnie po maturze możesz próbować u jakiegoś janusza , ale moim zdaniem z
  • Odpowiedz
@DPGjYdTIxa: musisz pracować już teraz? Weź sobie popracuj trochę fizycznie po maturze, gwarantuje ci wzrost zainteresowania praca intelektualna :)

mówię to mając 10 lat expa w it. Zaczynałem od prostych fizycznych prac, potem it support i rownolegle studiowałem, nikt nie chciał mnie zatrudnić jako programisty do 3 roku studiów
  • Odpowiedz
@wpiot: mieszkam na wsi, wiem co to praca fizyczna, jest to jeden z powodów dlaczego chcę się uniezależnić od rodziny


@lentilek: następne wakacje będą po maturze, czyli jak już będę chciał iść do pracy xD

@SuppressWarnings: nawet jeżeli do tego maja cały czas będę się rozwijał?
  • Odpowiedz
@wpiot: Zatrudniają ale januszexy ostre xD z opowieści kolegów to dramat to jest jakiś , chodzi o płace i poziom obowiązków xD
@DPGjYdTIxa: No to idealnie miesiac przerwy masz albo na pracę fizyczną , od lipca idziesz na staż płatny jak przyjmą bo z tym może być cięzko , prędzej wezmą studenta który nic nie umie niż ciebie tak działa HR xD a po 3 miesiącach może uda ci się
  • Odpowiedz
@DPGjYdTIxa: No to trochę kiepska sytuacja:/ masz szanse na jakieś stypendium i studia?

problem z Java jest taki ze to jest droga technologia wiec pracodawcy boja się ryzykować. Zdecydowanie łatwiej robić zdalnie na zlecenia łatwiejsze tematy jak np. strony wizytówki. Kasa mniejsza, ale próg wejścia niższy

@lentilek: u Janusza można się nauczyć jak nie należy pracować, na samym początku każdy kontakt z branża jest dobry jeśli komuś zależy
  • Odpowiedz
@lentilek: czy student nic nie umie? większośc może i tak, ale z tymi co studiowałem uczli się programowania już w liceum, potem pierwszy i drugi rok przez kilka godzin dziennie. Wiadomo, że nie przelicza się takich rzeczy na godzinę, ale śmiem twierdzić, że student który spędził 1000-2000 godzin nad kodem, ma własne projekty i mocna wiedzę teoretyczną z informatyki jest jak najbardziej najlepszym kandydatem niż osoba po śmiesznym kursie czy samouk.
  • Odpowiedz
@wpiot: masa ludzi mi mowila ze studia sa strata czasu, wiec mialem nadzieje isc na zaoczne po roku czy cos

@kabdul: 1000 godzin na pewno juz za mna
wyczulem w Twoim komentarzu pewnego rodzaju pogarde w strone ludzi ktorzy sa samoukami, co niezbyt rozumiem - de facto studenci ktorzy zaczeli programowac juz w liceum tez sa samoukami
ciezko mi tu mowic o wiedzy na plaszczyznie doswiadczenia zawodowego, poniewaz jeszcze nie
  • Odpowiedz