Wpis z mikrobloga

  • 17
@kravjec nie jestem jakimś hejterem, bo lubię testować różne technologie i często przesiadam się z Apple na androida i tak w kółko, ale na chwilę obecną nic nie przemawia za Apple, kiepska bateria, gesty których nie każdy lubi, brak czytnika linii papilarnych (dla mnie jest to obowiązkowy element). iOS praktycznie przestał robić jakiekolwiek postępy, prócz możliwości stackowania powiadomień nic nie poprawiają. Osobiście używam teraz oneplus 5t, prawdopodobnie zakupie 6t :)
@kravjec: mam OP6 i za #!$%@? bym nie zamienił na nic innego. 8gb ramu, nawet aplikacji w tle nie czyszczę a korzystam ciągle ze: slacka, skype, teams, cały pakiet office przeglądarka i w #!$%@? innych. Zero problemów od czasu zakupu czyli od daty wyjścia OP6.

Długo zajęło mi wybranie odpowiedniego telefonu, na szali był S9/S9+ ale dopłata za dual sim, który jest dla mnie obowiązkowy nie wchodziła w grę.
@kravjec: Przeszedłem miesiąc temu z umierającego WP na Androida, bo iOS mi osobiście nie leży. Zarówno WP jak i iOS są systemami, gdzie dostajesz telefon i wszystko działa, nie musisz z nim niczego robić, ustawiać, kombinować. Ja pierwsze 5 godzin z Andkiem spędziłem na próbach przystosowania telefonu do jakiejkolwiek użyteczności. Ilość błędów i crashów w ciągu tego miesiąca przekroczyła już ilość jaka wydarzyła się przez cały okres użytkowania WP. Nawet backupu
@Sawpel ciekawe. W miesiąc uzytkowanja androida dowiedziales sie co to root i zcrashowales system niezliczoną ilość razy? Ja androida mam od 8 lat, 6 różnych słuchawek, na kazdej wgrywałem customowego androida (nawet na htc hd2 gdzie fabrycznie jest Windows mobile), i przez ten okres resetowalem telefon może kilkanaście razy z powodu jakichś błędów.

5h przystosowywania androida do użyteczności? Uruchamiasz, powiazujesz z kontem google i na dzień dobry masz wszystko skonfigurowane w 5min.
@kravjec: iOS wygrywa w paru kwestiach, ale IMO jedną z ciekawszych jest spotlight.

Masz maila/SMS/whatsappa którego szukasz? Ściągasz palcem w dół, klepiesz "ważnabiznesowasprawa" - i cyk. Maile, SMSy, wszystkie aplikacje które się integrują ze spotlight, jak na dłoni. Potem w tym samym okienku spotlight wpisujesz nazwę kontaktu, cyk, dzwonisz.
Piękne w swojej prostocie.

O tyle dziwne że Android, tworzony przez Google, nie ma tak dobrego ogólnotelefonowego wyszukiwania. Huawei w swoim EMUI
źródło: comment_kmgF26WuN4tLYrdmL5V7WzhCQLbj0eoR.jpg
@Sawpel tak się zastanawiam co Wy robicie z tymi telefonami, że Wam się zacinaja. Miałem telefony od Apple, obecnie mam androida I od 6 lat raz zawiesił mi się telefon(tak że musialem resetowac) I może z 5 wywaliło apke. Używam wszystkiego czego potrzebuje, niczego nie zamykam.
@sebool12 jakie #!$%@? każda inna chmura, meil, messendzer. Każdy sposób byle bez kable, w ogóle kto używa jeszcze kabli do zrzucenia małych plików?
@emitar mam mi5, po 2.5 roku juz lapie zwiechy, wyswietlacz ma powidoki, czasem aplikacje #!$%@?, ogolnie czas na zmiany ale chyba bylem zadowolony no ale tyle osob poleca ios ze teraz mam dylemat. Glownie mail, komunikatory, arkusze, google docs i najwazniejsze - szybkosci dzialania

@chopak chce miec cos z zapasem na jakies 2 lata, druga sprawa ze mam teraz mi5 i nie czuje ze jest wydajny a ma parametry jak sporo telefonow
@Kumagoro: > iOS wygrywa w paru kwestiach, ale IMO jedną z ciekawszych jest spotlight.

Masz maila/SMS/whatsappa którego szukasz? Ściągasz palcem w dół, klepiesz "ważnabiznesowasprawa" - i cyk. Maile, SMSy, wszystkie aplikacje które się integrują ze spotlight, jak na dłoni. Potem w tym samym okienku spotlight wpisujesz nazwę kontaktu, cyk, dzwonisz.
Piękne w swojej prostocie.

O tyle dziwne że Android, tworzony przez Google, nie ma tak dobrego ogólnotelefonowego wyszukiwania. Huawei w swoim
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@kravjec: nie lubię iPhone i sam bym sobie nie kupił. Ale tak jak piszesz jako narzędzie pracy będzie lepsze. IPhone jest stabilniejszy i jak kupiłbys więcej produktów od Apple to masz dobrze połączony zestaw urządzeń do pracy.
@kravjec:
W Ciemno dalem OnePlusa ale widze, ze ma niestety baterie tylko 3300, chociaz Apple tez szalu nie robi z praca na baterii. Nie rozwazalem czego z mocniejsza bateria czy masz ladowarke zazwyczaj pod reka w razie potrzeby?
@kravjec: Ja osobiście miałem Oneplusa 5, oddałem go żonie, sobie kupiłem 5t, a niedawno jeszcze 5t kumplowi załatwiłem. Mogę jedynie serdecznie polecić i zachęcić do kupienia szóstki. Prędkość działania i przyjemność z użytkowania są niesamowite, praca na baterii więcej niż wystarczająca, a w razie potrzeby cudowne ładowanie Dash Charge. Kupuj Oneplusa 6, albo poczekaj chwile na 6t. Pozdro
@eragonn14: Na Wykopie są także ludzie mający więcej niż 15 lat, to nie jest tak, że mam 3 telefon i hurr durr wszystko złe. Przed WP używałem Andka, przed nim Symbiana i tak dalej.

Nie piszę, że mi się Android per se scrashował, tylko łącznie, w tym aplikacje. Telefon musiałem resetować tylko raz, ponownie uruchamiać ze 4 może 5. Najgorsze są aplikacje, i to nie jakieś podrzędne. Zwykły Netflix, z którym
@karamba16: już widzę jak masz zrzucić kilka GB danych na maila xD

Nawet głupie nagrywanie rozmów, które w pracy często się przydaje (czy to notowanie info czy jakiś problemów z kontrahentem)
@Kumagoro: to podaj apke a ja ci powiem czy po wpisani mi wyszukuje
bo integruje sie z whats upem, smsami, kontaktami emailem, przeglądarkami, sklepem play, możesz wyszukiwac inne apki itp
jakies inne funkcje jeszcze?
Ja w maju zmieniłem IP6s na 1+6 i jestem zdumiony jak dobrze to chodzi. Mimo, ze Apple robi świetne telefony i zbudowali świetny iOS ja bym zdecydowanie poszedł w 6t zamiast X.
1+ załaduje ci baterie od 20% do 80% w około 20min i wytrzyma na niej cały dzień. Robi super zdjęcia. Będzie szybki. Czysty android z leciutką nakładką Oxygen. Cena.