Wpis z mikrobloga

Hej Mirki z #elektronika #informatyka #siecikomputerowe, mam taką sprawę. Buduję układ który działa na Ethernecie (a właściwie to EtherCAT). Muszę jakoś doprowadzić połączenie z gniazdka w obudowie do płytki z elektroniką, długość połączenia to jakieś 10cm. Mam na to mało miejsca więc normalny kabel Cat5 odpada. Znalazłem jakiś inny cienki, ekranowany star quad, nazywa się "microphone cable" ale ma impedancję 40 ohm zamiast 100 tak jak to powinno być. Jak dam taki kabel to biorąc pod uwagę tak małą odległość wpłynie to jakoś na parametry połączenia? Czy coś takiego będzie powodować odbicia z powrotem w ten długi kabel zewnętrzny i będzie lipa?
  • 7
Muszę jakoś doprowadzić połączenie z gniazdka w obudowie do płytki z elektroniką, długość połączenia to jakieś 10cm.


@4833478: połącz to czymkolwiek, na takiej odległości nie ma znaczenia, co tam dasz. Jeśli bardzo chcesz to zrobić dobrze, to wypruj z jakiegoś miękkiego patchcorda z wewnętrznymi przewodami typu linka same skręcone pary przewodów i łącz to nimi tak, by układ par zachować.
@4833478: No to użyj kabla linki UTP. Tak robią producenci kamer IPTV z obrotnicami. Tam kabel to zwykla linka z odpowiednio splecionymi parami i zaciśnięta w gniazdka modularne.