Wpis z mikrobloga

Witam serdecznie po weekendowej przerwie w najbardziej szalonym, nieprzewidywalnym i ekscytującym tagu na mirko XD

Dzisiaj zaczynamy tydzień z grubej rury, szykujcie się na mega przeżycia nieporównywalne z niczym co do tej pory doświadczyliście xD

A więc jak głosi staropolska pieśń ludowa "to ona bogini seksu, jest napalona" a w każdym razie była, bo oto przed Wami Królowa całego tego grajdołu. W swoim mrówczym życiu napalona była tylko raz w czasie swojego lotu godowego (otóż miała skrzydełka i potrafiła latać ale jak widać posiadanie dzieci skutecznie ją uziemiło XD) podczas którego odbywała stosunki z samcami i zbierała ich plemniki do specjalnego pojemniczka w sobie - spermatece (wtf, nawet nie wiem jak to odmienić poprawnie XD) gdzie będzie mogła trzymać je do końca swojego mrówczego życia, które notabene może trwać nawet do 20 lat, czyli część mirków może spokojnie przeżyć ( ͡° ͜ʖ ͡°)

To ona też może składać zapłodnione jaja (diploidalne), czyli takie z których rozwijają się samice oraz jaja niezapłodnione (haploidalne), czyli takie, z których wylęgną się samce. - ufff jakie to naukowe XD

Z ciekawostek zawsze porusza się ze swoim orszakiem robotnic który ma zapewnić jej ochronę, wsparcie jak i przynosi jej żarcie pod żuwaczki (wygodna mega no ale za rodzenie coś się należy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Swoją Królową nazwałem Elżbietą na cześć Królowej Elżbiety z którą nie ma nic wspólnego XD

Na dzisiaj to wszystko, zapraszam na kolejne części naszych mrówczych opowieści - wszystko to pod tagiem #mirkomrowki

#zwierzaczki #zwierzeta #smiesznypiesek #leksykonrobactwa #hodowlamrowek no i takie trochę #ciekawostki

źródło wiedzy
Derd - Witam serdecznie po weekendowej przerwie w najbardziej szalonym, nieprzewidywa...

źródło: comment_6e8xndayJiTQ4TSBouE3nXFk71QzzNi3.jpg

Pobierz
  • 52
  • Odpowiedz
@Derd: fajnie sie to czyta :)
Ale nie mogę patrzeć na zdjęcia, od dziecka mrówki wywołują u mnie odruch wymiotny. Nie wiem czemu, ale jakos tak mnie strasznie obrzydzają, mimo to szanuję je :D
  • Odpowiedz
@barti-kaszanka: Mają podłączoną arenę, czyli taki wybieg i tam je po prostu wysypuję. A, i mrówki ze zdjęcia które wrzuciłem nie żywią się nasionami. Nasiona je ten gatunek, który wrzucił OP. Wrzucam też zdjęcie moich (jedzących nasiona).

@jPaolo2: Liczyłem je jak było ich około 100-200 za pomocą aplikacji do zliczania kropeczek oznaczonych ręcznie na zdjęciu. 1000 wynika z tego, że zajmują mniej więcej 5 razy więcej miejsca niż
BuahahaXD - @barti-kaszanka: Mają podłączoną arenę, czyli taki wybieg i tam je po pro...

źródło: comment_bbxqwuIC0WEdOj54VC96kILwxnzzyuLT.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Derd Mordko ty weź się dowiedz i mi powiedz.
A skąd się bierze taka królowa ? Dlaczego jest taka spasiona i wyraźnie większa od reszty? Czy to jest jakaś specjalna nadrasa mrówek z których każda będzie kiedyś królowa czy w drodze eliminacji wygrywa najsilniejsza, a następnie ma wszystko czego sobie zażyczy i dlatego taka wielka ?
  • Odpowiedz
@eshape55: Królowe to po prostu płodne samice - wykluwają się z niektórych zapłodnionych jaj
@sharkbait: Nie pracują dla królowej tylko dla kolonii. Królowa nie ma nic do gadania - ma tylko żyć i składać jaja, w tym celu trzeba ją chronić, ale to robotnice zdobywają pokarm, budują gniazdo, walczą z innymi mrówkami czy pasożytują na nich itd.
  • Odpowiedz
@Miii_Kiii: Problem jest taki, że masz widok tylko z góry a w tym samym miejscu na zdjęciu może być wiele mrówek jedna pod drugą. Jest naprawdę ciężko policzyć mrówki ze zdjęcia nawet jak jest ich tylko kilkanaście bo się zlewają na zdjęciu.
I często można pomylić mrówkę z jakimś paprochem czy brudem (szczególnie przy małych gatunkach).
  • Odpowiedz