Wpis z mikrobloga

Mirki na DG, zwłaszcza w świecie IT - ubezpieczacie się jakość? Czy są ubezpieczenia, które zagwarantują mi $$ gdy nie będę zdolny do pracy kilka dni, tygodni, miesięcy, całkowicie? Co byście polecili? Czy skorzystanie z takiego ubezpieczenia w razie potrzeby to droga przez mękę? Jakie macie doświadczenia?

Od prawie 10 lat jestem na DG. Kilkudniowe przeziębienia się zdarzały, ale co tam przeziębienie :) Ostatnio pierwszy raz przychorowało mi się na dłużej łącznie z kilkoma nockami w szpitalu. Zacząłem się zastanawiać nad zabezpieczeniem źródła dochodu :) Nie mam tutaj na myśli szukania nowych klientów, bo ja nie prowadzę "firmy", nie zatrudniam ludzi, jestem najemnikiem, który preferuje DG zamiast UoP. Do tej pory podchodziłem do tego klasycznie: ubezpieczenie = hiv, ale po ostatnim doświadczeniu, gdy wypłata pomniejszy się znacznie, zaczynam inaczej patrzeć na ten temat :)

#programowanie #dzialalnoscgospodarcza #ubezpieczenia #pracait #praca
  • 16
@UberKatze: OP pyta o ubezpieczenie na niezdolność do pracy przez kilka dni/tygodni - od tego jest dobrowolna składka chorobowa (która moim zdaniem jest nieekwiwalentna do potencjalnych świadczeń, które gwarantuje) lub kilka miesięcy/całkowicie - od tego jest składka rentowa, z której na DG nie możemy zrezygnować. Czego chcieć więcej? Można chyba jedynie kupić ubezpieczenie na życie takie ogólne, ale czym w praktyce jest kilka tysięcy zadośćuczynienia w przypadku trwałej niezdolności do pracy
Mirki na DG, zwłaszcza w świecie IT - ubezpieczacie się jakość? Czy są ubezpieczenia, które zagwarantują mi $$ gdy nie będę zdolny do pracy kilka dni, tygodni, miesięcy, całkowicie?


@geszue: są takie ubezpieczenia, ale bardzo drogie. Najtańsze jest ZUSowe ubezpieczenie chorobowe jeśli chodzi o czasową niezdolność, tylko, że niestety nie można się ubezpieczyć na więcej niż 250% przeciętnego wynagrodzenia, co oznacza, że jak jesteś programistą i zarabiasz 400% przeciętnego wynagrodzenia to
@geszue tak, Lloyds oferuje coś takiego. Wypłata jest m.in. za niezdolność do pracy w wyniku wypadku lub choroby czy pobyt w szpitalu. Mogę przygotować ofertę ale to na priv bo zależy ona od dochodu i innych parametrów.
@geszue: skoro jesteś na b2b to pewnie na stałe jesteś związany z jakąś firmą, może mają grupowe ubezpieczenie, możesz do niego przystąpić, jak księgowa twierdzi że na b2b się nie da to jest w błędzie, jestem na b2b a mnie i moją żonę ubezpiecza mój klient, ostatnio żona była w szpitalu kilka dni i kilka stówek wpadło.
może mają grupowe ubezpieczenie

@wiesiu2: mały startup, nie mamy tego.

jak nie ma z czego odkładać to się na b2b nie przechodzi

@duqq: te jak i inne stwierdzenia "cwaniaków z DG" są mi dobrze znane, gdyż sam jestem na DG :)

Nie lepiej po prostu zgromadzić oszczędności na czarną godzinę, które pozwolą Ci np. pół roku bimbać bez wyrzeczeń

@fspl2: lepiej, ale aktualnie jestem wydrenowany największą inwestycją w moim
albo inaczej - Wy którzy jesteście na DG, w jaki sposób polecacie się ubezpieczyć? Jaki rodzaj, albo typ ubezpieczenia jest najbardziej sensowny. Już nawet nie pytam o firmę i produkt, ale o sensowne możliwości. Zielony jestem w tej materii.
skoro jesteś na b2b to pewnie na stałe jesteś związany z jakąś firmą, może mają grupowe ubezpieczenie, możesz do niego przystąpić, jak księgowa twierdzi że na b2b się nie da to jest w błędzie, jestem na b2b a mnie i moją żonę ubezpiecza mój klient, ostatnio żona była w szpitalu kilka dni i kilka stówek wpadło


@wiesiu2: to o czym piszesz to jest zupełnie coś innego, ubezpieczenie od pobytu w szpitalu