Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
angielski miałem w szkole od podstawówki, ale nigdy go szczególnie nie lubiłem. Zmieniło się to w momencie, gdy zacząłem dużo czytać na Internecie w tym języku, a tym samym szybko polepszyła mi się jego znajomość, szczególnie w kwestii gramatyki, która obecnie wydaje mi się bardzo intuicyjna, a także ciekawa jako zupełnie odmienna od polskiej. Mówienie po angielsku sprawia mi teraz przyjemność.

Obecnie siedzę w #uk od miesiąca. Codziennie, czy to w robocie czy po robocie, mógłbym rozmawiać z różnymi Anglikami i Angielkami, a tym samym błyskawicznie poprawiać swoje rozumienie ze słuchu, słownictwo i akcent, który w moim wieku jeszcze mogę znacznie zmienić, ale czas leci nieubłaganie. Mógłbym w krótkim czasie zacząć mówić tak jak oni. To wszystko by było takie proste. Tryb przypuszczający jest tutaj kluczem - codziennie czuję ból wiedząc, że te możliwości wraz, oczywiście, z wieloma innymi, bezpowrotnie przelatują mi przez palce bo w przeciwieństwie do +90% normalnych ludzi jestem kompletnie aspołeczną #!$%@?ą, nie potrafię się odezwać słowem nawet gdy jestem już tak #!$%@? że ledwo stoję (!!!) i raczej się to nie zmieni bo niby jak. Czemu akurat ja?
#przegryw #zalesie #oswiadczenie #alkohol #niebieskiepaski #truestory

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy dla maturzystów
Pobierz AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
angielski miałem w szkole od podsta...
źródło: comment_q9N1HG93GghpuEiA6By4Rna3GVMyXAsw.jpg
  • 10
@Valien: Przecież połowa mieszkańców Wysp ma akcent odmienny od tego, co uznaje się za "wzorcowy" brytyjski. Dlaczego ktoś ma wstydzić się bycia Polakiem (ja na przykład jestem z tego stanu całkiem zadowolony)?
OP: @Ignacy_Patzer: Mnogość akcentów brytyjskich i amerykańskich nie ma wiele wspólnego z akcentem takim jak polski. A powody są takie jak napisał @Valien czyli łatwiejsze życie, nikt nie będzie na Ciebie patrzył stereotypowo jako na biedaka ze wschodu + jest to coś co po prostu sprawiałoby mi satysfakcję.

Ten komentarz został dodany przez osobę dodającą wpis (OP)
Zaakceptował: Eugeniusz_Zua}