Wpis z mikrobloga

Czas na wysryw "żona ma małe cycki" lakukaracza_ "łyka psychotropy"

Była zima 1986 roku.
W czarnobiałej telewizji dwa programy i jedna bajka dla dzieci o 19:00. Nie tylko internetu nie było, ale nawet kiełbasy i mleka w sklepie. Do rzeczy.

Mój sąsiad kupował miesięcznik "Fantastyka", a ja jako młody szczyl czekałem aż przeczyta by pożyczyć od niego najnowszy numer. Wtedy właśnie przeczytałem pierwszy raz opowiadanie "Wiedźmin", które Sapkowski nadesłał na konkurs...

...minęło 32 lata, Wiedźmin stał się kulturowym fenomenem, powstała gra na światowym poziomie, a teraz powstaje za gruby hajs w USA serial na podstawie tego co czytałem jako gówniak. A co ja widzę wśród Polaków? Dumę? Radość? Niestety nie, tylko ciągle czepialstwo i z pupy wyjęte narzekania utrwalające stereotypowy obraz naszej ojczyzny.

Oczywiście zamiast wprost przyznać, ze chodzi wyłącznie o rasizm i ksenofobię, to ukrywacie to pod argumentem dbania o zgodność z pierwowzorem. No to ja się pytam:

Dlaczego w innych przypadkach o tę zgodność z pierwowzorem nie walczyliście?!

#bekazprawakow #wiedzmin #netflix #neuropa #zalesie #oswiadczeniezdupy #polska #kino #seriale
lakukaracza - Czas na wysryw "żona ma małe cycki" lakukaracza "łyka psychotropy"

B...

źródło: comment_4CYNXqjH3qknMTJK18UDO5C7U47VQyp5.jpg

Pobierz
  • 71
A co ja widzę wśród Polaków? Dumę? Radość? Niestety nie, tylko ciągle czepialstwo i z pupy wyjęte narzekania utrwalające stereotypowy obraz naszej ojczyzny.


@lakukaracza_: Nie tylko wśród Polaków, porzuć tą nędzną narrację bo absolutnie nic tutaj nie ugrasz :)
Druga rzecz to fakt, że lewactfo strasznie ryczało o białą Scarlet Jonahson w filmie Ghost in the Shell itd.
Więc jak widzisz działa to w obie strony jedni nie chcą by podmieniać
@lakukaracza_: Problem w tym, że to głównie gra przedstawiła i dała wyobrażenie wyglądu Ciri i nie chciałbym radykalnej zmiany w filmie. Pytanie - co kieruje twórcami filmu, że muszą szukać na siłę aktorki innej rasy dla Ciri. Nie mam nic wspólnego z rasizmem, niejednokrotnie wyrażałem poparcie dla Twoich wpisów, ale jednak poprawność polityczna i wymuszone role innej rasy aktorów to swojego rodzaju zamordyzm, który niszczy wiele produkcji. Skoro jedna rasa -
@lakukaracza_: Nie wiem czy było czy nie bo nie chce mi się szukać jak wcześniej napisałem GitS nie jest Polski ani nawet u nas popularny, ogólnie tolerancyjni i postępowi ludzie szczególnie w USA mieli z tym problem i z wieloma innymi rzeczami ale gdy się dzieje w drugą stronę to krzyczą rasizm bo nie można przecież chcieć żeby biała postać pozostała biała. Ja tam nikogo nie obrażałem gdy domagali się Azjatki
Oczywiście zamiast wprost przyznać, ze chodzi wyłącznie o rasizm i ksenofobię, to ukrywacie to pod argumentem dbania o zgodność z pierwowzorem. No to ja się pytam:

Dlaczego w innych przypadkach o tę zgodność z pierwowzorem nie walczyliście?!


@lakukaracza_: Bo w innych przypadkach kolor skóry nie miał takiego znaczenia. Czarny L mi nie przeszkadzał, bo jego kolor skóry nie ma wpływu na to jaką jest postacią i nie zmienia jego relacji ze