Wpis z mikrobloga

Witajcie mireczki z tagów #mibox #kodi :)
Wiem, że wielu z was ma tutaj problem prędkości i stabilności łącza na routerach domowych w waszych MiBoxach. Miałem ten sam problem, dzisiaj rano po raz kolejny spróbowałem reaktywować jedno z fajniejszych urządzeń jakie sobie kupiłem, a które od jakiegoś czasu wariowało z połączeniem strasznie. Wiecie co? Udało się. Do rzeczy:
-większość problemów patrząc po reddicie i forum mi występuje po aktualizacji do 8.0, nie aktualizujcie póki nie wyjdą łatki
-zmieńcie kanał swojego routera na dowolny z zakresu 5-7 metodą prób i błędów, mibox miewa problemy ze skrajnymi kanałami
-w routerach tp-linka z funkcją wps'a często pomaga próba połączenia właśnie tą metodą
-Pamiętajcie o tym, że problemy z ładowaniem linków z incursion wcale nie musi być problemem leżącym po stronie miboxa. Wiele z hostingowych stron mogło zarzucić bana na zakres ip waszego dostawcy internetowego. Sprawdzajcie działanie łącza na youtube, netflix.
-jakość połączenia do routera powinna być większa niż 1/2 siły sygnału, poniżej mibox ma częste problemy z łączem via. posty na reddicie
-Ustawcie adres ip waszego boxa w ustawieniach na stałe, a nie wybierane przez dhcp. To samo tyczy się dns'ów, możecie popróbować z googlowskimi i zobaczyć czy się uda.

Jest to kolejny przykład bardzo fajnego urządzenia od chińskich cudotwórców techniki, jednakże pierwsze, które mnie skutecznie zniechęciło na kilka tygodni do korzystania z niego. @kodiwpigulce_pl warto byłoby chyba zrobić jakiś artykuł na stronie dotyczący tych solucji? Swoją drogą dzięki za poradniki i apki, kawał dobrej roboty ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 8
@faren:
malt update:
- incursion leży od dawna, polecamy zmienić na fanfilm (NIE lite)
- kanały 5-7 nie sa uniwersalnym rozwiązaniem - trzeba pamiętać o tym że częstotliwości miedzy kanałami potrafią sie wzajemnie zakłócać o nawet 2 kanały w obie strony, najlepiej wybrac po prostu ten który jest wolny, wifi scannery są w każdym sklepie z aplikacjami (po za microsoft phone he he) i tak można sprawdzic
- oreo jest zbugowane
@Dudek89: ja nie mam problemow z wifi po aktualizacji, wszystko śmiga jak śmigało. Może dlatego że router mam metr od boxa i podłączony jest przez 5G?
Mam tylko problem z tym ze po długim uśpieniu nie da się boxa wybudzić z pilota. Trzeba odłączyć od prądu...
@DenverPn: u mnie problem był z IPTV. YouTube czy FanFilm działały ok. W IPTV w każdej aplikacji były ścinki takie, że sie oglądać nie dalo, na MeCool i Xbox One ta sama lista bez problemu
kanały 5-7 nie sa uniwersalnym rozwiązaniem - trzeba pamiętać o tym że częstotliwości miedzy kanałami potrafią sie wzajemnie zakłócać o nawet 2 kanały w obie strony, najlepiej wybrac po prostu ten który jest wolny, wifi scannery są w każdym sklepie z aplikacjami (po za microsoft phone he he) i tak można sprawdzic


@alienv: Nie ma to zastosowania w przypadku tanich boxow jakim jest Mi, musisz byc srodkowa czestotliwosc, przerabialem wolne kanaly
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@jukac: mimo wszystko trochę ma bo tak działa wifi wszędzie a nie tylko w mibox ( ͡ ͜ʖ ͡) owszem jak kanały są wolne to tylko brać ale jak sąsiedzi zaszumia swoimi sieciami to mimo wszystko lepiej będzie uciec gdzieś, chyba że bardzo blisko będą oba urządzenia