Wpis z mikrobloga

Jestem na wypowiedzeniu. Szef zapytał mnie wczoraj, ile chciałabym podwyżki, żebym została. Przy czym nalegał cały czas, żebym się nie zwalniała i olaboga, czemu w ogóle to robię. Podałam mu kwotę (gdyby ktoś pytał: nie jest to kwota z kosmosu ani oderwana od rzeczywistości; większość z was pewnie by powiedziała, że to gówno nie pieniądz). A on mi na to "No wiesz, my chcemy dać ci pieniądze, ale musisz dać coś w zamian." (W domyśle: wziąć za to ekstra obowiązki.) Mówię mu, że chyba coś go boli, bo mi w tym momencie nie zależy na zostaniu tutaj, za to firmie chyba zależy skoro w ogóle doszło do tej rozmowy, w związku z czym to oni powinni mi coś dać a nie na odwrót. xD Co myślicie? Bo ja myślę, że jak zwykle lecą w #!$%@?.
#pracbaza
  • 160
@Loloman: oczywiście, że jest złem koniecznym, bo najczęściej zatrudnianie ludzi wiąże się z problemami, różnymi dramami, roszczeniami, nieporozumieniami i innym gównem, które wiecznie wymusza jakieś kompromisy. Ogólnie praca z ludźmi jest przekleństwem i prawie nigdy w relacji pracownik-szef nie ma nic poza zwykłym interesem. A najczęściej dwoma ścierającymi się. Gdyby mogły wszystko robić maszyny, to byłoby idealnie, ale niestety tak nie jest, wiec trzeba inwestować w... zło konieczne ( ͡°
@JudzinStouner: Co? :D To zakładanie biznesu to zło konieczne! Zarabianie to zło konieczne! WSZYSTKO wiaże się z jakimiś problemami, ale ZYSKUJESZ na tym więc opłaca ci się to robić, zatem pracownik to DOBRO i to konieczne nawet jak nie masz 1 osobowej firmy.
I serio masz coś mocno nie tak z relacjami społecznymi chyba.
I nawet nie zdajesz sobie sprawy jak #!$%@?ące są masyzny chyba. Pracowałes w ogóle kiedykolwiek? Mnie #!$%@?
@JudzinStouner: prawdziwy janusz bizesu z Ciebie, taki z krwi i kości. Żywcem wyrwany ze swojego grajdołu. Nic nie wiesz o zarządzaniu, ale to robisz i ujeszcze twierdzisz, że Twoje podejście jest najlepsze. Znam takich. Mogę się tylko szyderczo uśmiechnąć pod nosem.

I a propo "złem koniecznym" to jest dla twoich pracowników praca u ciebie.

@Loloman: jakie to typowe. To jest gość który jest zajebisty ale wszyscy mu robią problemy i
@Sarza01: tak było kiedyś i miałem spokój. Robiłem wszystko sam i było zajebiscie, bo wiedziałem, ze jest dobrze zrobione. Zachciało mi się zarabiać więcej, to niestety muszę się podpierać czyjąś robotą, która niestety w większości jest robiona na #!$%@?.
@Sarza01: znalazł się jasnowidz XD niestety ze wszystkim spudłowałeś XD w tych czasach wystarczy wymagać #!$%@? od A do Z od kogoś, by dostać łatkę dziada. Każdy chciałby dostawać hajs za nic, a tu niestety, nie ma taryfy ulgowej i już jest płacz.
@JudzinStouner: po wiem CI tyle, za długo w tym robiłem żeby łyknąć że wszsytko masz na tip top. Kiedy przegląda gąśnic robiłeś ostatnio?
Ja nie twierdzę, że pracownicy są idealni. Ale podejśćie które Ty tu reprezentujesz jest skrajnie patologiczne. Nie tylko jak tak twierdzę, ale tylko ty tego nie widzisz. Zastanów się chwilę nad tym. Czy pracując u siebie był byś zadowolony z szefa i chciał dawać z siebie 100%?
@JudzinStouner: Porównujesz i traktujesz ludzi jak rzeczy - maszyny. No zastanów się chwile. Jesteś człowiekiem? Gdzie jest #!$%@? twoje człowieczeństwo? Czy tak myślą światli ludzie?
Dla mnie jesteś zwykły dzban i JANUSZ biznesu po tym co tu napisałeś.
To właśnie przez takich ludzi jak ty co tylko chcą drugiego wydoić ten kraj wygląda jak wygląda.
@JudzinStouner: Daj Ci boże.
Oby byli wszsycy szczęśliwi w Twojej firme razem z Tobą.
Ale do #!$%@?. Traktujmy się jak ludzie.
A nie TY jesteś PAN, a pracownik to jest maszyna do robienia hajsu.
Za takie coś to wybacz, ale mogę ci tylko w mordę napluć.
Sory inaczej mnie rodzice wychowali.
Gdzie się nie znajdę i kim nie zostanę to zawsze w drugiej osobie po pierwszę widzę człowieka..
@Sarza01: dlatego ja robię swoje i dobrze mi idzie, a Ty tylko możesz poujadać. Mnie nie interesuje żadna ludzka strona, nie interesuje mnie życie prywatne moich pracowników, ani nic co nie jest bezpośrednio związane z pracą. Wymagam od nich tylko wydajności i płace za to umówioną sumę pieniędzy. Odwracając to, nie chce żeby ich interesowała moja prywatność i to jaki ja jestem jako człowiek. Łączy nas tylko układ biznesowy i oprócz