Wpis z mikrobloga

Hej, zamierzam kupić używaną kartę graficzną. Sprzedający pisze, że kupował online i ma fakturę VAT, oraz karta jest zarejestrowana, przez co obowiązuje gwarancja producenta. Nie będzie problemu z gwarancją? Będzie ona krótsza, jeśli karta jest na firmę? Chodzi mi o MSI GTX 1060 Armor OC.

#elektronika #komputery #kartygraficzne
  • 9
@sol1222: Rejestrowałem inny produkt aby przedłużyć mu gwarancję, nie przypominam sobie, abym musiał podawać wtedy dane osobowe.
Niezelżenie od tego czy dane osobowe są podawane czy nie, przy postępowaniu gwarancyjnym liczy się SN produktu i data zakupu [która widnieje na dowodzie zakupu]. Dowód zakupu może być niepotrzebny, bo karta przecież została już zarejestrowana i w tym procesie weryfikacja dowodu - daty zakupu mogła już nastąpić
@krzyhhh: Pytam bo jak weszłam na stronę MSI to aby utworzyć konto, trzeba podać niektóre dane. Imię jest wymagane, reszta nie jest, ale nie wiem czy właściciel nie wypełnił np. adresu zamieszkania. Poza tym nie ma czasem gdzieś zapisu, że po zarejestrowaniu gwarancja obowiązuje pierwszego właściciela czy coś takiego? Gdzieś tak w necie wyczytałam ()
@sol1222: Gwarancja udzielana jest na produkt a nie na osobę.
A że oni chcą jakichś danych do utworzenia samego konta użytkownika to już inna rzecz. Najlepiej zgłosić się z takimi pytaniami do supportu MSI - w 100% rozwieją Twoje wątpliwości.
@krzyhhh: Jeszcze pytanko. Czyli jeśli karta jest zakupiona na firmę, to nie obowiązuje gwarancja producenta? Jeśli MSI daje 36 miesięcy gwarancji, to na firmę będzie tylko 12?
@sol1222: Takie warunki dotyczą gwarancji udzielanej przez sprzedawcę (niezależnie od gwarancji producenta), są one odgórnie narzucone przez jakąśtam ustawę w Polsce.
Jak działa ta konkretna gwarancja producenta to musisz sprawdzić w opisie warunków tej gwarancji.
Na 99% nie jest ona ograniczana przy zakupie na firmę. A jeśli by była, to daj znać, bo to aż dziwne.

Warto też pamiętać, ze gwarancję udzielaną przez producenta