Wpis z mikrobloga

Kłamstwa, manipulacje i marketing na budowie #budujzchaferem

Słyszeliście na pewno o matach termoizolacyjnych o grubości 5 mm, które zastępują 10 cm wełny mineralnej. Wiecie, że materiał o takich parametrach nie ma prawa istnieć w warunkach ziemskich? :) W najnowszym artykule wyjaśniam dlaczego.

Napisałem też o kuszących rabatach, doskonałości, marketingu szeptanym, ekogroszku, pompach ciepła i styropianie. Ot, zbiór luźnych przemyśleń. Dajcie znać, jeżeli jakiś producent lub wykonawca wprowadził was w błąd - planuję napisanie drugiej części tego artykułu.

https://blog.poradnik-budowlany.com/manipulacje-na-budowie/

#budujzwykopem #budowadomu #budowadomu
  • 16
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@chafer: a propo klamst i manipulacji

To ta mata nie zastepuje 10 cm wełny. Bo to co napisałeś to wygląda tak. Ze 1 cm zastapi mi 20 cm wełny.
Jak dobrze pamietam mata składa się z warstwy folii aluminiowej, folii babelkowej i znow z folii aluminiowej.
Tylko przy użyciu min 20 cm wełny i tej maty uzyskujemy współczynnik podobny do 30 cm wełny. Dlatego, że folia aliminiowa odbija cieplo do
  • Odpowiedz
@chafer: Gdzie link do producenta tej maty, gdzie są karty techniczne tych produktów? Piszesz o jakimś wyrobie, a nie dajesz żadnego źródła. Facet ja rozumiem, że starasz się zarobić pisząc swojego bloga, ale nie rób z siebie specjalisty z zakresu budownictwa.
  • Odpowiedz
To ta mata nie zastepuje 10 cm wełny.


@abell: Akurat tej nie analizowałem, ale spojrzę na jej parametry i dam znać

Gdzie link do producenta tej maty, gdzie są karty techniczne tych
  • Odpowiedz
@jaqo1989: Zdjęcie jest ze strony producenta.

Wykonanie zdjęcia termokamerką też wymaga odpowiedniego przygotowania tj. /chyba/ niebo pochmurne, po godzinie 17 itp itd.
  • Odpowiedz
@chafer: Nie ma czegoś takiego jak unikanie podawania producentów. Takie rzeczy są robione przy zamówieniach publicznych. Jeżeli piszesz książkę radzisz innym, to mając jakieś fakty oraz twarde dowody w przypadku jakiś materiałów budowlanych, które są na rynku nielegalnie bądź też nie powinny być stosowane w budownictwie, to podajesz ich nazwę, aby ustrzec innych przed stosowaniem wadliwego materiału.

@chafer jeżeli już zaczynasz temat to zgłęb go dokładnie, a nie przeczytasz na wikipedii o współczynniku U i lambda i myślisz, że posiadasz wiedzę z zakresu budownictwa energooszczędnego.

Kłania się tutaj wiedza z zakresu
  • Odpowiedz
@abell: To na szybko bazując tylko na informacjach od producenta:

W punkcie "Zalety termoizolacji" jest napisane:
"współczynnik przewodzenia ciepła (NBN B62-201) 0,029 W/mK"

- Podejrzewam (bo pewności nie mam bez dokumentacji), że współczynnik ten nie dotyczy samej maty, ale termoizolacji, czyli maty + pustki powietrznej po 20 cm z obu stron (tak jak pokazano na rysunkach). Myślę, że gdyby ten współczynnik dotyczył samej maty to producent by się
  • Odpowiedz
@bartlomiejf: Nie jestem żadnym specjalistą z zakresu budownictwa czy fizyki budowli.

To co Ty pokazałeś to jest całkowicie inny produkt niż to co ja pokazałem. Pokazałaś folię zbrojoną, a ja "pakiet" folii alu i folii bąbelkowej/pianki.
Pokazałem tylko jaki produkt mój były szef wciskał w każdy zaprojektowany dach - jestem architektem - może miał prowizje, a może w niego wierzył ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@chafer teraz co drugi klej do płytek jest elastyczny, tak naprawdę tylko kilka z nich spełnia to zadanie z definicji.
Bliskie mi farby wewnętrzne. Każda jest zmywalna (w sumie to racja, wycierasz plamę razem z farbą), na każda potocznie mówi się lateks etc. Prawda jest taka, że ceny farb należy porównywać w klasie ścieralności i zdolności krycia. Nieraz droższa farba tak naprawdę wychodzi taniej, niż marketówka. Geberalnie o farbach, jak i
  • Odpowiedz