Wpis z mikrobloga

Dzrodzy Mircy, może ktoś pomóc w sprawie prawnej?
Sprawa wygląda tak że w piątek przy spożyciu alkoholu w miejscu do tego nie przeznaczonym został nałożony na mnie i kolegę mandat karny. Mandaty przyjęliśmy jednak przy podpisach na mandacie nastąpiła pomyłka ja podpisałem mandat kolegi, a kolega mój. W wyniku czego ja mam mandat kolegi podpisany moim imieniem i nazwiskiem, a kolega na odwrót. Strażnicy miejscy byli w domu rodzinnym kolegi i poinformowali jego rodzine żebyśmy zgłosili się na komisariat w celu skorygowanie tego mandatu :p, inaczej sprawa idzie do sądu. Znajomy mieszka w mieście poza miejscem zamieszkania i ogólnie to nie wiemy co robić? Olać to, czy sprawa trafi do sądu i tak będziemy musieli płacić? #strazmiejska #mandat #policja #prawo #alkohol #piatekpiateczekpiatunio #kiciochpyta
  • 28
@A_T_R: Czemu ma niby nie trafić do sądu? Mandat jest nieważny gdyby ktoś dostał go za coś co nie jest wykroczeniem, to jest tylko omyłka pisarska, którą się koryguje
@A_T_R: Jakim cudem na nie trafić skoro wykroczenie dalej jest popełnione? Mandat nie traci ważnośc poprzez omyłkę pisarską tylko przez pomyłkę co do faktu, za coś co wykroczeniem nie jest.
@A_T_R: Bo widocznie to co zrobił było wykroczeniem. Jeżeli pijesz na klatce schodowej zamykanej i dostajesz mandat od policjanta za spożywanie w miejscu publicznym to może go sąd anulować bo klatka schodowa zamykana nie jest miejscem publicznym więc to nie było wykroczenie.
@A_T_R:
§ 3. Kto na terenie lasu, na terenach śródleśnych, na obszarze łąk, torfowisk i wrzosowisk, jak również w odległości do 100 m od nich roznieca ogień poza miejscami wyznaczonymi do tego celu albo pali tytoń, z wyjątkiem miejsc na drogach utwardzonych i miejsc wyznaczonych do pobytu ludzi

§ 4. Kto wypala trawy, słomę lub pozostałości roślinne na polach w odległości mniejszej niż 100 m od zabudowań, lasów, zboża na pniu
@A_T_R: No fajnie że się dopuszcza tylko fakt spalania ma spełnić wymagania 82 KW, inaczej sąd by anulował mandat bo nie można dostać go za coś co wykroczeniem nie jest.