Wpis z mikrobloga

Dzrodzy Mircy, może ktoś pomóc w sprawie prawnej?
Sprawa wygląda tak że w piątek przy spożyciu alkoholu w miejscu do tego nie przeznaczonym został nałożony na mnie i kolegę mandat karny. Mandaty przyjęliśmy jednak przy podpisach na mandacie nastąpiła pomyłka ja podpisałem mandat kolegi, a kolega mój. W wyniku czego ja mam mandat kolegi podpisany moim imieniem i nazwiskiem, a kolega na odwrót. Strażnicy miejscy byli w domu rodzinnym kolegi i poinformowali jego rodzine żebyśmy zgłosili się na komisariat w celu skorygowanie tego mandatu :p, inaczej sprawa idzie do sądu. Znajomy mieszka w mieście poza miejscem zamieszkania i ogólnie to nie wiemy co robić? Olać to, czy sprawa trafi do sądu i tak będziemy musieli płacić? #strazmiejska #mandat #policja #prawo #alkohol #piatekpiateczekpiatunio #kiciochpyta
  • 28
@A_T_R: Ale gdzie jest zapis w ustawie czy dotyczy to wypalania w palenisku czy nie? Na terenach leśnych i 100 metrów od nich można tylko w wyznaczonych miejscach, palenisko jeżeli nie zostało wyznaczone nie jest takim miejscem, do tego nie można wypalać trawy, słomy lub pozostałości roślinnej mniej niż 100 metrów od zabudowań.
@A_T_R: No ale co tu do rzeczy ma ustawa o odpadach? Ona pozwala spalić te galęzie, jakby nie pozwalała to by dostał mandat z ustawy o odpadach, dostał mandat z kodeksu wykroczeń czy z ustawy o odpadach?