Wpis z mikrobloga

W rosyjskim (i nie tylko) internecie w odpowiedzi na zarzut współpracy radziecko niemieckiej i wspólnej parady w Brześciu trwa masowe wrzucanie zdjęc Rydza Smigłego witajacego atache wojskowego Niemiec w Warszawie i przedstawianie tego jako kadru z rzekomej wspólnej parady polsko niemieckiej w Zaolziu.
Co ciekawe zaraz po przywitaniu niemieckiego przedstawiciela Rydz Śmigły podał rękę atache ZSRR. Tyle, że zdjęcie pierwsze jest w sieci w tysiącach egzemplarzy, a drugie znalazłem tylko na jednej zapomnianej polskiej.

Kolejne zdjęcie przedstawia żołnierza w polskiej czapce polowej witającego się z rzekomo żołnierzem w niemieckich charakterystycznym hełmie. To też dowód na rzekomą defiladę. Tyle, że niemieckie hełmy z końca I wojny (dla laika takie same jak te jakie kojarzymy z Wehrmachtem) też były używane w polskiej armii. I tak się złożyło w oddziałach jakie wkroczyły na Zaolzie na co sa dowody na wielu zdjęciach.
Inne rzekome dowody to tez zjdęcie kawalerzystów w takich hełmach na tle bramy witającej Polaków w Zaolziu.
Co ciekawe oni często sprytnie kadrują te zdjęcia, więc jak się doda w Google to wrzuca tylko do rosyjskich stronek z fejkami. Dlatego trudno na 100% udowodnić, ze na zjdęicu sa polscy żołnierze. Znalazłem takie w pdoobnej scenerii i to chyba ustanowienie posterunku poslkiej policji na terenie Zaolzia. Ale

Najsmutniejsze jest to, że żadnego przeciwdziałania temu zalewowi fejków (tzn. najpopularniejsza fotka ze Śmigłym jest na 100 % fajkiem pozostałe są bardzo prawdopodobne) nie ma. Polacy są zajęciu wrzucaniem za Rosjanami zdjęc zabitych Niemców w Prusach i opisywaniu je jako ukraińskie zbrodnie na Wołyniu. Tyle, że na Ukrainie ktoś to przynajmniej demaskuje. A u nas?

#ruskapropaganda
#bialorus #rosja #ukraina #historia #iiwojnaswiatowa
szurszur - W rosyjskim (i nie tylko) internecie w odpowiedzi na zarzut współpracy rad...

źródło: comment_cptQuIHJPisMbccq9lQPeYfLh75PjB85.jpg

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
@szurszur: Zrobiłem na szybko taki obrazek antyfake (nie wiem czy poprawny gramatycznie, ale zrozumieją) . Jak ktoś się z tą propagandą styka to można pobrać i wrzucać pod tymi fejkami. A nawet na fejsie widuję ludzi z byłego ZSRR dodajacych takie fejki.
Miejsce akcji Warszawa obchody 11 listopada 1918 dostepne dla całego korpusu dyplomatycznego , a nie żadne Zaolzie.

@yosemitesam @musztym @matador74 @Roxar123 @IgorK @WielkaKulturalnaRewolucjaPolska @niggerinthebox
szurszur - @szurszur: Zrobiłem na szybko taki obrazek antyfake (nie wiem czy poprawny...

źródło: comment_s9GoJFYydnI44J01127VeTVkXydYM9Xi.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@szurszur: > Kolejne zdjęcie przedstawia żołnierza w polskiej czapce polowej witającego się z rzekomo żołnierzem w niemieckich charakterystycznym hełmie.

@szurszur: Zdjęcie prawdopodobnie przedstawia witających się żołnierzy polskiego i węgierskiego, po zajęciu przez tych drugich Rusi Zakarpackiej. Na zdjęciach i filmach z tego wydarzenia widać, że Węgrzy takie nosili (przykład https://audiovis.nac.gov.pl/obraz/77604/).
  • Odpowiedz
@szurszur: Co do tego zdjecia jestem przekonany na 90% to to calusek polsko - wegierski jest z marca 1938. Chyba nie jest to przelecz Warecka (tam lezalo wtedy duzo sniegu po kolana) ale jakies inne miejsce (w drugim planie lezy snieg). To jest chyba stacja kolejowa Beskid
szczebrzeszyn09 - @szurszur: Co do tego zdjecia jestem przekonany na 90% to to caluse...
  • Odpowiedz
@szurszur: Powody są dwa. Po prostu niewielki odsetek aktywnych internetowa osób zna język rosyjski i zajmuje się rosyjskim internetem. Do tego znikomy odsetek z tych osób jest zainteresowany marnowaniem czasu na próbę przekonania do czegoś Rosjan. Tymczasem Ukraińcy są wszyscy rosyjskojęzyczni. Po drugie w przypadku Rosji i zapewne Ukrainy te działania są napędzane przez organizacje państwowe, zapewne służby specjalne. W przypadku Polski nic takiego nie ma miejsca, albo dlatego, że nikomu
  • Odpowiedz
@rajwyk: dokładnie, wszyscy wychodzą założenia że nikogo nie obchodzą ruskie trolle. trudno jest z tym walczyć i marnować czas na coś co z góry jest przegrane. my mamy swoją historie, wszystko na wschód swoją. po co sie produkować skoro człowiek sowiecki nawet przyjedzająć na zachód potrafi psioczyć na to i tamo.. widząc różnice (ofc pomijając więsze miasta typu moskwa etc..)
  • Odpowiedz