Wpis z mikrobloga

#rdr #rdr2 #ps4 #xboxone #ps3 #xbox360

Znany jest powód dlaczego Rockstar nie wydał RDR na PC? Bo dziwi mnie żeby to była tylko ich decyzja by zablokować ten tytuł na komputerach, czemu by mieli sobie odcinać zysk z kolejnej platformy? To samo przy części 2, nie wiadomo czy ma być na PC i możliwe że nie będzie. Zastanawiałem się nawet czy nie mają jakichś umów między Sony i Microsoftem (?) by nie wydawać tego na komputery?

Dopiero teraz się zainteresowałem gierką i nie mam pojęcia co mówiono na ten temat w czasach premiery pierwszej części. A niesamowicie zastanawia mnie czemu ta gra nie wyszła na PC.
  • 30
@Kakaladze: moim zdaniem chodzi o cheaterow, na konsolach ich nie ma. A jak wiadomo w GTA online dużo pieniędzy zarabiali z pakietów na wirtualna gotówkę. A cheaty im ten zarobek utrudnialy. A poza tym łatwiej im optymalizować grę pod dwie platformy a nie nieskończoną liczbę konfiguracji PC.
@ominius: @shagwest: No to teraz z kolei ciekawi mnie czemu nie będzie drugiej części na PC, albo czemu to ukrywają. Mogę się mylić ale przy GTA V chyba od razu było wiadomo że ta gra wyjdzie na PCty, tylko później? (Zresztą wszystkie większe GTA wychodziły na PC)
@Kakaladze: E, będzie na bank. Tylko po co to ogłaszać przed premierą konsolową, skoro to jest tytuł takiej wagi, że niejeden kupi specjalnie konsolę by w niego zagrać, a po roku jeszcze raz kupi grę na PC.
@Kakaladze: ale GTA 5 było pierwszą ich grą z tak ogromnym "online". Wyciągnęli z tego pewnie jakieś wnioski i chcą się pakować, z swoim modelem biznesowym, w gniazdo cheaterow.
@Kakaladze: Nie było wiadomo. Zapowiedzieli GTA V na Xboxa 360 i PS3, a to że ludzie sobie dopowiadali że "no na pewno wyjdzie!" to głownie zasługa poczty pantoflowej i myślenia życzeniowego (no ale w sumie wyszło w końcu). A z RDR problem był taki jak napisał @shagwest, a Houser osobiście pisał do Benziesa żeby im pomógł "RDR is a recurring nightmare, we need THE BENZ".
@Kakaladze: mówię ogólnie, przecież teorii na ten temat jest więcej niż gier, które Rockstar zrobił xD

Wystarczy spojrzeć choćby ten wątek - każdy ma swoją rację, nigdy nie dowiemy się jak naprawdę było.
@janushek A no z tego co teraz widzę to tak, ale zapytałem bo nic zupełnie nie wiedziałem, a może ktoś już gdzieś podał prawdziwą informacje? Tak jak mówiłem, nie interesowałem się zupełnie ta grą wtedy, dopiero przy okazji premiery dwójki, kupiłem pierwszą część by zobaczyć z czym to się je.

@Sajlenty A no chyba że w taki sposób, ja dopiero zapoznałem się z tą grą na PS4, ale w czasie pierwszej premiery
@Sajlenty: Tym nakręcają hype PeCeciażom. Pamiętam jaki był problem z dostaniem GTA IV na PC w Polsce. Cenega dała dupy, bo nie przewidzieli takiego zainteresowania i chyba z miesiąc polowałem żeby tą grę dostać pomimo tego że miałem preordera. I chyba nawet R* ten wynik zdziwił, bo zatrudnili ludzi do polonizacji V. Z GTAV już nie miałem problemu, chociaż też dosyć dobrze sprzedał się na PC. Jeśli taki marketing działa to
@Farorz: Nie no, polonizacją chyba zajmuje się wydawca w Polsce, a nie deweloper gry? W sensie, zazwyczaj, w przypadku tytułów aaa.

A imo nie wyjdzie na pc ze względu na nakręcanie właśnie hypeu na grę i na konsole.