Wpis z mikrobloga

Gdyby miało się spełnić jedno moje życzenie, jakieś takie absurdalne, to zażyczyłbym sobie by po śmierci tak przez trzy sekundy katolicy zdawali sobie sprawę, że niczym nie różnili się od zwierząt, nie ma duszy i właśnie znikają na zawsze w nicości. Ehhh... marzenia.
#bekazkatoli #gimboateizm ##!$%@?
  • 49
  • Odpowiedz
@lakukaracza_: śmiechy chichy ale właśnie pojęcie nicości jest dla mnie trochę abstrakcyjne. Wprawdzie przed urodzeniem się nie pamietam nic i te kilkanaście miliardów lat istnienia ziemi (czy #!$%@? wie ile to było) przeminęło mi „nagle” o tyle jestem ciekawy jak będę „poruszał się” po śmierci. Może faktycznie obudzimy się w kolejnym życiu z wyczyszczoną pamięcią? A może w innym wymiarze? Nie można wykluczać niczego.
  • Odpowiedz
@lakukaracza_:nie wolno ci chyba uzywac brzytwy ockhama, bo ockham byl franciszkaninem, a jednym z zalozen brzytwy ockhama jest to:

Nie wolno przyjąć niczego bez uzasadnienia, że ono jest, musi ono być oczywiste albo znane na mocy >doświadczenia, albo zapewnione przez autorytet Pisma Świętego
  • Odpowiedz
@Caccutas: Mamy już nowożytną wersję brzytwy, wiesz - nową interpretacje ( ͡° ͜ʖ ͡°)-

Masz racje, że takie było jej [pierwotne znaczenie, ale obecnie w filozofii używa się go wyłącznie w tym którym ja go użyłem.
  • Odpowiedz
@lakukaracza_: cholera, trzeba poinformowac cala mase wybitnych wspolczesnych filozofow, ze juz nie maja co roztrzasac istnienia Boga, bo brzytwa Ockhama.

w przypadku Biblii wygodnictwem by pasowało do doktryny


Przeciez ty tutaj robisz dokladnie to samo
  • Odpowiedz
@lakukaracza_: Sartre, John Stuart Mill, Herbert Spencer, Whittaker, Chardin, Husserl, nie chce mi sie dalej wymieniac, ale moge wymienic kilkudziesieciu Wielkich, ktorzy poruszaja/poruszali ten temat w przeciagu ostatnich stu lat
  • Odpowiedz
Sartre, John Stuart Mill, Herbert Spencer, Whittaker, Chardin, Husserl, nie chce mi sie dalej wymieniac, ale moge wymienic kilkudziesieciu Wielkich, ktorzy poruszaja/poruszali ten temat w przeciagu ostatnich stu lat


@Caccutas: Nie w sensie ontologicznym. Egzystencjalizm to co innego.
  • Odpowiedz