Wpis z mikrobloga

  • 895
Jestem przerażony jak ludzie potrafią być zapatrzeni w siebie i swoje ego. Liczy się to żebym nie miała poczucia winy. A moja córeczka? Tilko patscie jak siłodko się uśmiecha a tititi ktjo jest szkrabusiem mamusi

... Super życie bulwo, jedyne co może robić to gibać się w losowe strony, robić pod siebie i nie kontaktować. Ale przecież to jest dużo lepsze od nigdy nie istnienia, cud życia, ochrzczona trafi do nieba, carpe diem, patrzcie jak uśmiechnięta czerpie z życia :)

hurrdurr Hitler, Eugenika zabawa w Boga. Wszystko ma swoje granice. W skrajnych przypadkach lekarz powinien mieć prawo decydować i podjąć się aborcji /eutanazji w tak skrajnych przypadkach bo wiadomo że madka kieruje się samolubnym zachowaniem by jej było fajnje. A dziecko? Niech umiera tylko nie za szybko żeby zdjęcia na insta było. Można wrzucić

#bekazkatoli #madki
źródło: comment_LVZ1AqD1gXT8TeuEbja57JibqG2thxZ5.jpg
  • 134
rodzenie zdrowych dzieci jest niepotrzebne


@PolakAteistaMocnyII: Fajnie mieć jednak na starość dzieci i wnuki, a nie tylko powoli umierających rówieśników.

Chociaż pewnie takie osoby jak ty myślą, że dzieci zawsze olewają rodziców, a wnuki mają bez wyjątku w dupie dziadków. Przykre, bo pewnie bierze się z osobistych doświadczeń. Zatem tu i teraz cię informuję, że to nie jest w żaden sposób standard.
@trejn: A ja podziwiam matkę. Widocznie miłość do dziecka jest tak silna. To naprawdę ogrzewa serduszko jak widać, że jakaś matka potrafi wywołać uśmiech na twarzy tak chorego dziecka i sprawić, ze czuje się kochane. Zgadzam się jednak, że ochrona życia tak - ale w granicach rozsądku. Ofiary gwałtu z automatu powinny mieć zapewnioną aborcję, jeśli tylko jej chcą. Po niej - powinny mieć zapewnioną także pomoc psychologiczną.
Myślę, że lekarz
to nie jest argument


@LichoToWie: Dlaczego nie?

Poza tym wciąż można stworzyć uregulowany sposób postępowania w takich przypadkach


Póki o czymś decydują komisje hermetycznych grup zawodowych nie można: jeden lekarz by krył drugiego. Szybko by powstały siatki wzajemnej ochrony. Podobnie jak ma to miejsce w polskim środowisku sędziowskim obecnie.

uszkodzony mózg w 20%


Uszkodzony mózg w 20% nie musi oznaczać braku możliwości dobrego życia: jeśli powoduje on problemy z motoryką, a
@trejn z 1 strony poddałbym aborcji dla takiego dziecka czy eutanazje, ale spójrzcie na to z innej strony - to jest ekstremalnie trudny wybór. Ja wiem, że pisząc i nie posiadając takiego dziecka piszemy takie rzeczy ''powinno się jej poddać eutanazji'' ale dla tych ludzi to jest bardzo trudny wybór, i też bym się mocno wahał.

TL;DR: Łatwiej napisać, trudniej wykonać :<
Rodzice nie są zdolni do wykonywania racjonalnych osądów.


@LichoToWie: więc kto twoim zdaniem miałby decydować czy taki płód usunąć czy nie? Losowy lekarz na porodówce czy pani Halina z pobliskiego urzędu? Co to za skrajne #!$%@?. Wiadomo, że rodzice kierują się w takich przypadkach emocjami i miłością do dziecka, ale to tylko do nich powinna należeć ostateczna decyzja. Lekarze oczywiście mogą ich przekonywać i sugerować swoje zdanie.
@dwojra: z resztą jak jehowe mnie nachodzą to po prostu ich ignoruje, bo to nie jest coś czym jestem zainteresowany. Nie wołam wszxystkich wokół by ich pacyfikować, ani nie płaczę w internecie by zakazać jehowych bo nie lubie tego co mówią.
@Daleki_Jones Ważne że to ja jestem po tej dobrej stronie komory.

Ja patrzę na to że swojej perspektywy. Gdybym. Miał wypadek to wolałbym umrzeć niż być ślepy głuchy bezwladny i robić pod siebie tak długo aż jakąś lekarka nie udusi mnie poduszka albo gangrena od odcisków mnie nie zabije. Co to za logika że lepiej dogorywać w strasznym cierpieniu jakiś czas niż po prostu umrzeć zanim to be cierpienie nastanie. To jest
Dla mnie to barbarzyństwo że ta dziewczynka jest utrzymywana przy życiu jak roślina w doniczce która zwiędnie jak nikt jej nie podleje, i to przekłamane "sweet, cute".
Rodzina zamiast cieszyć się normalnym życiem skupia swoją uwagę nieuleczalnej, wegetującej dziewczynce która nie ma żadnych szans na względnie normalne życie.

A czy jej zapytał się ktoś czy nie cierpi, czy nie czuję bólu? Nie, bo ona jest przecież super cute prettiest girl in the