Wpis z mikrobloga

Potrzebne opinie o Idea Getin Leasing. Załatwiam sobie u nich finansowanie na auto firmowe. Skusili mnie całkiem przyzwoitą ofertą. Opinie w internecie mają jednak skrajne, ciężko coś wywnioskować. Dlatego właśnie zwracam się do was Mireczki i Mirabelki. Jeśli mieliście do czynienia z Idea Getin Leasing, dajcie znać w komentarzach albo na PW. Będę wdzięczny.

#ideagetin #leasingi #opinie
  • 60
  • Odpowiedz
Swego czasu towarzyszyłem żonie (byłej) przy załatwianiu finansowanie auta z salonu. Diler zasugerował idea getin, pewnie mieli z nimi jakąś umowę na obsługę leasingu podpisaną czy co. Warunki wydawały się dobre więc się zgodziliśmy. Wszystko zostało załatwione od ręki. Nie wiem jak się teraz z nimi współpraca układa, bo to żona pilotuje temat, ale nie narzeka więc chyba nie ma problemów z idea getin.
  • Odpowiedz
@Ryo_Hazuki: dzięki za opinię.

@OP_i_nie: a może wrzuć swoją opinię o Idea Getin w treści wątku. Ktoś będzie w przyszłości szukał informacji na temat leasingu u nich, i dotrze do tego przez tagi, albo przez opcję szukaj. Co ci szkodzi?
  • Odpowiedz
Ja od jakiegoś czasu leasinguję tylko u nich. Zaczęło się od tego, że wzięłam w getinie finansowanie na mebelki do apteki ( ͡° ͜ʖ ͡°) . Wiem, że trochę niekonwencjonalnie, bo większość bierze auta, ale taki sprzęt też się leasinguje. A to że wybór padł akurat na nich, nie wynikało wcale z najlepszej oferty ( ͡° ͜ʖ ͡°) . Po prostu próbowałam wcześniej wziąć
  • Odpowiedz
@Ryo_Hazuki:

ale to w getin banku brałaś ten leasing, czy w idea getin? Bo z tego co się orientuję, to są zupełnie różne podmioty.


Jakiś czas temu się połączyli. Nie wiem dokładnie kiedy, ale jakoś w tym roku chyba. O ile się nie mylę, to Idea wchłonęła Getin. A może na odwrót, nie wiem. Ale jak kogoś to interesuje, to można sprawdzić. W każdym razie to teraz jedna firma. A z
  • Odpowiedz
Niedawno miałem okazję to weryfikować, i faktycznie, oferta Ideagetin w zakresie leasingu operacyjnego, wypada najkorzystniej na tle kilku innych, konkurencyjnych firm. Szczególnie ciekawa jest opcja z opłata wstępna od 0%, której szczerze mówiąc, nie widziałem nigdzie indziej. Oczywiście oferty banków potrafią się zmieniać z dnia na dzień, a i indywidualnie można też sporo wynegocjować, ale jak na ten moment Ideagetin jest w czołówce jeśli chodzi o warunki leasingu.
  • Odpowiedz
@paluch_85: nie mam sprawy, mam nadzieję, że moja opinia będzie pomocna.

@Ryo_Hazuki: jest tak jak pisze paluch_85 - Idea i Getin jakiś czas tremu połączyły się w Idea Getin. Z punktu widzenia klienta niewiele się zmieniło. Może dla nowych coś tam jest dodatkowo, jakaś oferta czy coś, ale ja praktycznie tego nie odczułam. Wszystko po staremu, nawet konsultant mi został ten sam.
  • Odpowiedz
@Karolcia83: tak, rzeczywiście jest tak jak piszesz. Nie śledziłem tematu fuzji Idea i Getin banku, bo temat niezbyt mnie interesował. Tak jak wspominałem, z leasingiem u nich miałem do czynienia tylko przez byłą, bo akurat towarzyszyłem jej w salonie dilera przy zawieraniu umowy. Żona była z typu tych heter, które narzekają na wszywko i wszystkich (a najbardziej na mnie), ale akurat na warunki leasingu nie narzekała, co jest chyba najlepszą rekomendacją
  • Odpowiedz
Taka mała dygresja w temacie. Jak już zdecydujesz się na współpracę z Idea Getin, to sprawdź sobie opcję "gandna" (czy jakoś tak). To jest taki system znakowania auta, dodatkowe zabezpieczenie w przypadku kradzieży. Kosztuje to parę groszy dodatkowo, ale warto. W naszym przypadku udało się dzięki temu odzyskać skradzione auto, którego w inny sposób prawdopodobnie nie udało by się już namierzyć.
  • Odpowiedz
Jak już zdecydujesz się na współpracę z Idea Getin, to sprawdź sobie opcję "gandna" (czy jakoś tak). To jest taki system znakowania auta, dodatkowe zabezpieczenie w przypadku kradzieży. Kosztuje to parę groszy dodatkowo, ale warto.


@bartassw: możesz napisać coś więcej na ten temat? Brzmi ciekawie, a nikt mi tego nie zaproponował.

A tak w ogóle, to prawie już jestem zdecydowany na współpracę z Idea Getin. Negocjuję właśnie warunki leasingu z przydzielonym
  • Odpowiedz
Ludzie, wystarczy czytać umowę... I wtedy wybiera się firmę, co daje wam najlepszą ofertę, a nie tam jakieś opinie z internetu ( _) Osobiście wziąłem dwa leasingi operacyjne na maszyny rolnicze w Idea getin, i opinii to oni może nie mieli najlepszych, ale za to dali mi znacznie lepsze warunki finansowania niż inni ( ͡ ͜ʖ ͡). Nie robili też problemu z dofinansowania unijnego
  • Odpowiedz
Ludzie, wystarczy czytać umowę... I wtedy wybiera się firmę, co daje wam najlepszą ofertę, a nie tam jakieś opinie z internetu ( _)


@Jan_Ko_Muzykant: Zgodzę się tylko częściowo. Bo umowa umową, ale na opinie w Internecie też warto rzucić okiem. Szczególnie w przypadku takiego molocha jak Idea Getin Leasing. Oczywiście nie traktuję tych opinii jako wyroczni, ale zawsze to jakaś pomoc przy podejmowaniu decyzji w sprawie leasingu. Bo
  • Odpowiedz
@paluch_85: pełna zgoda. Znalezione w necie opinie, traktuję często z przymrożeniem oka, szczególne te fejkowe, pisane ewidentnie na zamówienie, gdzie prawi się peany na temat marki. Odrzucam także te skrajnie negatywne opinie, bo te także często nie mają za wiele wspólnego z rzeczywistością - bo albo konkurencja napisze żeby celowo zaszkodzić, albo jakiś wariat sfrustrowany, taki, któremu nigdy nie dogodzisz. Z drugiej strony, można też trafić na opinie wartościowe, merytoryczne, ot
  • Odpowiedz
Ludzie, wystarczy czytać umowę... I wtedy wybiera się firmę, co daje wam najlepszą ofertę, a nie tam jakieś opinie z internetu ( _)


@Jan_Ko_Muzykant: nie każdy "przeciętny Kowalski" jest w stanie na podstawie lektury samej tylko umowy zorientować się, czy warunki leasingu są rzeczywiście takie, jak przedstawia je sprzedawca. Umowy przygotowane przez duże korporacje (i nie mam tu na myśli tylko tych leasingowych), są często po prostu zagmatwane,
  • Odpowiedz
Wybiera się więc najprostsze rozwiązanie, czyli właśnie wklepuje się w Google "idea getin leasing opinie" i już masz w wynikach wyszukiwania kilkaset odpowiedzi na pytanie "warto czy nie warto" ( ͡° ͜ʖ ͡°) I nawet jeśli opinie są skrajne, to zawsze można na ich podstawie się jako tako zorientować, wyciągnąć wnioski, które pomogą nam podjąć ostateczną decyzję. Jak tak przynajmniej do tego podchodzę. Szukam opinii, czytam opinie, ale
  • Odpowiedz
mam leasing operacyjny w idea getin na auto firmowe. trzy lata z pięciu, upłynęły we względnym spokoju. raz tylko był problem z rozłożeniem płatności ubezpieczenia na raty, na szczęście rozwiązany na moją korzyść. ogólnie jednak jestem raczej zadowolona, i jakby ktoś pytał, to bym poleciła.
  • Odpowiedz