Wpis z mikrobloga

@Mehrmantraut słuchaj tego, jak oddajesz psa do schroniska to masz obowiązek płacić na niego co miesiąc. A co robi patologia? Zamiast oddać psa do schroniska dzięki temu pomysłowi, wyrzuca go #!$%@? wie gdzie.
  • Odpowiedz
@pijanypowietrzem:
W niektórych sroniskaxh są opłaty, które mają zapobiec "adopcji" psów/kotów przez handlarzy, którzy brsliby szczeniaki za darmo, sprzedawali na różnych straganach, a co nie sprzedali to do wora i jeziora. Dlatego takie opłaty są jak najbardziej słuszne, bo czynią proceder handlu psami nieopłacalny.

Swoją drogą, gdy człowiek za coś płaci, to bardziej o to dba, niz gdy dostanie za darmo.
  • Odpowiedz
i się dziwic że ludzie nie chcą brać zwierząt.


@Mehrmantraut: po 1 to wyklucza patole która weźmie zwierzę bez przemyślenia bo za darmo. Po drugie przecież 150 zł to żaden koszt w przypadku zwierząt. Jedna wizyta u weterynarza tyle kosztuje, już nie mówiąc o jedzeniu, smyczach i innych akcesoriach.
  • Odpowiedz
  • 13
i się dziwic że ludzie nie chcą brać zwierząt.


@Mehrmantraut Jeżeli opłata 150zł to dla kogoś powód by zrezygnować z adopcji zwierzaka, to chyba lepiej żeby taki człowiek sobie jednak odpuścił.
  • Odpowiedz
to za psa ze schroniska trzeba jeszcze zapłacić? xD


@pijanypowietrzem: oczywiście. I na pewno nie 150zł tylko więcej. 15 lat temu płaciłem 200zł, a po 2 tygodniach pies #!$%@?ł z powrotem do schroniska i chcieli za zabranie go znów ode mnie 400 xD
  • Odpowiedz
@pijanypowietrzem: To Cię zaskoczę debilizmem z południa Europy.
Wraz z partnerką mieszkamy w Austrii. Otworzono ogromne nowe schronisko i w dniu otwarcia były organizowane jakieś pokazy zwierzaków i inne duperele zachęcające do adopcji.
Całkowicie w odosobnieniu był mały, bardzo stary jamnik. 14 lat, smutny, spokojny. Dopytaliśmy pracowników i dowiedzieliśmy się że pochodzi z bardzo spokojnego domu a jego opiekunek był jakiś starszy jegomość który niedawno się przekręcił i pies został
  • Odpowiedz
Swoją drogą, gdy człowiek za coś płaci, to bardziej o to dba, niz gdy dostanie za darmo.


@ReggieSomething co to za herezje, idąc tym tokiem rozumienia, dbam mniej o mojego psa, bo dostałam go za darmo.
Nieźle, zielonko.
  • Odpowiedz