Wpis z mikrobloga

@Szao:

czyli że powinno się dawać dziecku na kilka lat i niech kroi te kasztany?


No a jak? XD Ja w wieku 6 lat trzaskałam już niezłe ludziki z kasztanów, umiałam rozpalić ognisko w piaskownicy i inne niebezpieczne dziś rzeczy, ale nie wiem, może czasy się zmieniły.
@Shyvana: zdziwiła byś się jak długo dziecko potrafi odrabiać lekcje marnując czas na picie, sranie, zajmowanie się czymś innym. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jak bym był rodzicem takiego gówniaka to bym rozszarpał go na miejscu. Poza tym jest i druga strona medalu jak debilne zadania czy debilni nauczyciele, którzy myślą, że tylko ich przedmiot istnieje. Czasami czasu zabraknie na czas wolny dla siebie.
@daot ale wiesz, że to nie tak, że każdy nauczyciel uważa swój przedmiot za najważniejszy? W sumie to mają na to #!$%@?, oni muszą wyrobić się z planem i te zadania TK nie są ich wymysly.
@Ulyssos: Nie, oczywiście że nie. W realiach polskiej edukacji, z przeładowanym programem, tak że nie starcza czasem czasu, żeby wszystko choćby omówić, w 30-osobowej klasie, gdzie nie ma czasu na indywidualne podejście, każdemu uczniowi wystarczy, jak nauczyciel mniej więcej wyjaśni np. typ zadania matematycznego i zrobi jeden przykład na tablicy. Potem cyk, magicznie wszystkie dzieci wszystko potrafią zrobić bez żadnych ćwiczeń.

Tak było, nie zmyślam. Samodzielna praca jest niepotrzebna.
@Shyvana: Pół godziny? Pół godziny to ja poświęcałem w liceum, jeśli nie było za dużo rzeczy do zrobienia, a na część miałem wywalone. Z dzieckiem z klasy 1-3 pół godziny to można posiedzieć nad jednym przykładem. Bo nie chodzi, aby powiedzieć mu, jest tak i już, przecież to oczywiste, weź pisz, tylko to dzieciak ma sam zakumać o co biega i znaleźć odpowiedź. Można mieć też na dzieciaka wywalone, przecież to
@serial28: wszystkie plastyki ucieklem do babki od infy że niby do konkursu się przygotowywuje a na koniec babka mówi że muszę conajmniej 3 rysunki na 4 to ja xd i naryswoalwm grzyba i coś tam jeszcze nie pamiętam
@jamtojest: samodzielna praca a zadania domowe to co innego, teraz uczen, oprocz samodzielnego uczenia sie w domu musi jeszcze robic dodatkowe prace - i to mi sie tak wlasnie nie podoba.