Wpis z mikrobloga

Moja przygoda z siłownią to wieloletnie próby redukcji tkanki tłuszczowej. Udawało mi się to nie raz (z 99 kg zszedłem do 85), ale zawsze brakowało mi konsekwencji i zapału zarówno w trzymaniu diety jak i ćwiczeniach. W tej chwili ważę 92 kg, ale zastanawiam się czy tym razem po prostu nie przymasować - redukcja bardzo męczy mnie psychicznie, a brak wzrostu siły i niemożność bicia rekordów na ciężarach nie sprzyja mojemu zadowoleniu z chodzenia na siłkę. Chciałbym po raz pierwszy poczuć prawdziwą moc, wbijać co trening więcej i stawać się większym - marzenia o idealnej rzeźbie i byciu poster boyem chyba już ostatecznie zarzuciłem, wystarczy mi bycie wielkim #!$%@? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Załączam zdjęcia mojej obecnej sylwetki (tak wiem, biodra jak u kobiety, wąskie bary i brak klaty) i zwracam się z pytaniem, czy na moim miejscu przemęczylibyście się jeszcze te 3-4 miesiące na diecie i ćwiczeniach, które nie sprawiają przyjemności i zredukowali trochę BF, czy wjechali na masę i mieli #!$%@? na tłuszcz?

#silownia
#mikrokoksy
ladelli - Moja przygoda z siłownią to wieloletnie próby redukcji tkanki tłuszczowej. ...

źródło: comment_SWJb3TMMTw7TcC5fpq620FtFJu1pLKjw.jpg

Pobierz
  • 27
@ladelli robilbym fbw i 40 minut aerobow po treningu, nie przykładając większej wagi do diety w kwestii liczenia kalorii, ale też bez przesady (na pewno wyeliminować cukier). Jak zleci z 8-10kg to wtedy masa.
@Kasahara: Patrz na OP, widać, że je nie za zdrowo, a na treningach się opierdziela. Wmówi sobie, że jest na masie i będzie się opychał jeszcze bardziej... efekt... w kwietniu zamiast 90kg będzie 110 :)
@Kasahara: Generalnie na redukcji progres szedł u mnie strasznie powoli zawsze (wyciskanie na ławce poziomej to już w ogóle dramat, w szczycie „formy” robiłem 5 powtórzeń 70 kg). No i strasznie irytują mnie takie wahania - raz mam dużo sily i robie normalny trening, a raz jakby mi odcinało prąd i gniotą mnie niewielkie ciężary. Może to kwestia diety jednak?
@Kasahara: A staż mam w sumie niewielki. Na siłkę wierzcie lub nie chodzę od 2010 roku, ale strasznie nieregularnie i z wielomiesięcznymi przerwami. No i całe „życie” nieudana redukcja :)
@ladelli: tylko pogorszysz sprawę jeśli już kompletnie wszystko olejesz, a po 5 latach przygody masz wyniki jak ludzie mają po 3 msc siłowe. Nie zrobisz jakiegokolwiek progresu siłowego/masy mięśniowej z tym podejściem i tylko sie zalejesz ¯\_(ツ)_/¯
@Kasahara: Trening, który miałem przy ostatnim podejściu (angielskie nazwy, bo tak mam w pliku):

Flat bench press 4 serie 4-6 powt
Incline bench press 4x 4-6
Seated DB shoulder press 3x 6-10
Skullcrushers 3x 10
Machine chest flyes 3x 12

Weighted chins 4x 4-6
Barbell rows 4x 6-8
Barbell biceps curls 3x 10
Face pulls 3x 15
Cable rows 3x 8-12

Barbell back squats 4x 4-6
Romanian deadlifts 4x 4-6
Leg
@ladelli:

przemęczylibyście się jeszcze te 3-4 miesiące na diecie i ćwiczeniach, które nie sprawiają przyjemności

zawsze brakowało mi konsekwencji i zapału zarówno w trzymaniu diety jak i ćwiczeniach

Chciałbym po raz pierwszy poczuć prawdziwą moc, wbijać co trening więcej i stawać się większym


Sam sobie odpowiedziałeś czego chcesz xD

Nie rób czegoś wbrew sobie, to nie ma sensu.

Ja na twoim miejscu skupiłbym się na sile, wszedł na lekki surplus kaloryczny,
A co do diety to myślę, żeby tym razem zacząć z trochę wyższego pułapu kalorycznego, bo z reguły chyba obcinałem za mocno na początku i przez to po krótkim czasie zaczynałem dojadać i głodować.
@Kasahara: The non-periodized group trained each movement with the same numberof sets and reps three times per week. They did 3x8 three times per weekfor 4 weeks, then 3×6 three times per week for 4 weeks, and then 3×4three times per week for 4 weeks.Their Bench Press increased by 14% and their Leg Press by 25% onaverage.

The ​undulating periodization ​group changed the weight and rep rangeevery time they trained. They
@JJSpecial: nie trzeba się na masie zalewać jak swinia


@Kasahara: jasne że nie trzeba. Tylko wydaje mi się że lepiej zejść do jakiegoś sensownego bf a później z głową masować. W przypadku opa to raczej nie przejdzie bo już jest mocno zalany.