Wpis z mikrobloga

#wykopowydziennikpraktyk

Nowy dzień, nowa ja, nowy wpis ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Godzin praktyk: 18/30

Już połowa za mną ( ͠° ͟ل͜ ͡°) W sumie to ledwo co zacząłem, a już kończę te praktyki.

Dzisiaj 4 lekcje: technika z 5 klasą, plastyka z 5 kl, plastyka z 7 kl i technika z 6 kl.

Pierwsza lekcja z 5 kl. O papierze, jako materiale. I tak wyszło, że trzeba było uczniom powtórzyć PZO, BHP, NBP, KSW, CWKS i inne śmieszne skróty...więc na faktyczny temat zostało mi z 10 minut. Ale coś tam pogadane było. Kazałem przynieść im na następną lekcję różne papiery, kartony, tektury itp. Coś z tego się skleci. Sam przyniosę różne narzędzia i może uda mi się im coś ciekawszego pokazać w tym żałośnie krótkim czasie.

Plastyka z 5 kl. Kończyli prace konkursowe z zeszłego tygodnia. Ładnie im wyszło, naprawdę. Doceniam kreatywność co niektórych. Jeden z chłopców wziął kawałek gąbki i nią odciskał farbę na papierze. Zero precyzji, masa fantazji i ciekawych plam. Któraś tam dziewczynka temperowała kredkę i proszek z wkładu kredki wcierała w papier. Też fajny efekt. Niektóre prace wyszły całkiem fajnie, przemyślanie, jak na 5 kl podstawówki oczywiście.

Siódma klasa...no tu mam mocno mieszane uczucia. Z jednej strony serce boli, bom naiwnie tydzień temu myślał, że słuchali, a po tym co zapamiętali wychodzi na to, że większości mogłoby i nie być na lekcji ( ͡° ʖ̯ ͡°) No ale cóż...życie to sztuka przyjmowania zawodów. A dla mnie to lekcja pokory. Trochę mnie męczyli, gdy próbowałem omówić krok po kroku nurty sztuki współczesnej. Ale na koniec zrobiłem im zadanko. Stwierdziłem, że w 15 minut nauczę ich rysować (dopiero coś pisałem o pokorze, pdk). Proste ćwiczenie na rysowanie cartoonowych ludzików. Każdy narysował 5 różnych główek. Fajnie im wyszło. I sam miałem frajdę z obserwowania jak się cieszą, że wyszło im coś :D Ostatecznie chyba minimalnie bardziej na plus, niż na minus.

Ostatnia kl 6, sportowa. Znam ich. Nawet lubię. Choć trudni w ogarnięciu. Miałem z nimi już plastykę i to u nich dałem karne wypracowanka, więc raczej ja ich lubię, ale bez wzajemności xD Ćwiczenia z pisma technicznego. Straszenie minusami i nagradzanie plusami jest tak skuteczne, że aż mnie to boli xD No bo kurna. Żebym musiał wymuszać wyjęcie zeszytu minusami xD Trochę żal, że dla 6 kl nie ma podręczników w tej szkole (normalnie szkoła ma jakiś tam zasób podręczników dla swoich uczniów, by nie musieli kupować, ale dla 6 klas nie ma bo nie '_' ), bo przez to połowa lekcji zeszła na próbach przepisania wzoru pisma technicznego.


Z ogólnych wniosków. Albo mamy za mało czasu, albo za obszerny materiał, albo to ja coś #!$%@?łem po drodze. Ewentualnie nic nie robią w domach. Sam nie wiem. Ciężko mi ocenić. Nie znam się. Ja tu tylko praktyki zaliczam.
Brakuje mi trochę swobody w prowadzeniu plastyki. U know...jakiś wyjazd do muzeum sztuki, jakieś wyjście w plener, jakaś próba pracy z fotografią. Niby to jest i niby to mogę robić...ale niezbyt oficjalnie. Muszę sam na to szukać czasu, kombinować cudować. Nie mam tego jako tako w programie, albo jeśli jest to ma marginalne znaczenie...

Z innych kwiatków. Jeśli mi się uda to będę kombinował by zrobić warsztaty plastyczne w tej szkole w ferie zimowe. Potrzebuję opisu czegoś takiego w CV, a i po prostu chcę popracować z młodzieżą trochę bardziej artystycznie, bardziej warsztatowo. No ileż można pier*olić o fowizmie i futuryzmie ( ͠° °)

Wstawiam dzisiaj coś z fowizmu, bo dzisiaj na lekcji u 7 podbazy dużo gadałem. A i lubię fowizm.


#gownowpis #praktyki #szkola #edukacja #podbaza #plastyka #sztuka #nauczyciel #scorpjoncontent
Pobierz Scorpjon - #wykopowydziennikpraktyk

Nowy dzień, nowa ja, nowy wpis ( ͡° ͜ʖ ͡°)

...
źródło: comment_hNW0JMZa2IZx6jVeDLWKTPyNbMKN9r8f.jpg
  • 16