Wpis z mikrobloga

"Policja na rowerach"

Stalowowolscy policjanci odebrali cztery rowery. Zakup jednośladów został sfinansowany ze środków przekazanych przez Urząd Miasta w Stalowej Woli. Od września służbę patrolową na jednośladach pełnić będzie ośmiu policjantów z wydziału prewencji i ruchu drogowego. Patrole rowerowe będą kierowane w miejsca, gdzie utrudniony jest dostęp radiowozem.

Do stalowowolskich policjantów trafiły cztery rowery. Jednoślady trafiły do wydziału prewencji oraz wydziału ruchu drogowego. W uroczystym przekazaniu pojazdów wziął udział Prezydent Miasta Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny, Przewodniczący Rady Miejskiej w Stalowej Woli Stanisław Sobieraj oraz Komendant Powiatowy Policji w Stalowej Woli mł. insp. Janusz Śnios.


Link do znaleziska:
policja na rowerach

Ciekawi mnie tylko czy faktycznie będą karać mandatami pieszych wchodzących i robiących za "święte krowy" na ścieżkach/ drogach dla rowerów, czy tylko będą szukali okazji do tego, żeby wlepić mandat rowerzyście, który nie ma dzwonka w rowerze.
#rower #stalowawola #szosa (bo i szosa to też rower xD) #mtb
  • 18
@demoos: W ramach ciekawostki mogę dodać, że jeden z tych policjantów jest zawodowym kolarzem. Tylko co z tego, skoro widząc go na drodze podczas treningu jest żywym potwierdzeniem stereotypu o szosowcach - przejazdy na czerwonym świetle na skrzyżowaniach. Sam byłem kilka razy świadkiem jak sobie radośnie tylko spoglądnął w prawo, w lewo i przefrunął na czerwonym jak gdyby nigdy nic.
@demoos: Nie przeczytałeś pierwszych 3 wyrazów ;) Ale jednak coś się znajdzie. Daję sobie rękę uciąć, że gdyby zwykły człowiek tak przejechał i widziałby to patrol, to od razu rowerzysta mógłby się pożegnać ze stówką (co najmniej). Nie raz i nie dwa widziałem sytuacje jak woleli złapać jakiegoś dziadka co sobie przejechał rowerem po przejściu, a debili jadących po 80km/h w terenie zabudowanym olewali.
@MercedesBenizPolska: Też tak mogło być, wszak powszechnie wiadomo, że na przykład na piesze patrole nie idzie się z uśmiechem na twarzy xD
@demoos: No to jeszcze lepiej xD złapią 10 dziadków, wiedząc, że i tak im nie uciekną i resztę dnia można się powozić po mieście ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@ebismolarek: To że w stalowej jest tych "śmieszek" od #!$%@?, to nie znaczy, że są one dobrze wykonane i odpowiednio utrzymywane w czystości. Codziennie widzę jakieś potłuczone butelki, ktore leżą sobie od tygodni rozjeżdżane przez innych rowerzystów :|
@krabozwierz: to sie kurva przejedź do duzego miasta i sprobuj minąć rowerzystę (np. Wrocław). Chodzi mi, że w miarę ogarniają w tym miescie do czego ona sluzy, a nie jadą środkiej drogi blokując płynny ruch samochodowy.

PS. Oczywiście kiedy jest czerwone światło taki delikwent wjeżdża często na chodnik xDDDD