Wpis z mikrobloga

Po 24h jazdy w końcu udało mi się opanować sprzęgło i jego działanie xD W sensie nie gaśnie mi już na światłach ani na skrzyżowaniu XDDD Chociaż nadal nie rozumiem dlaczego w Polsce tak mało osób jeździ na automacie, w Ameryce już tylko takie robią ¯\_(ツ)_/¯ Jak zawsze cały świat poszedł do przodu tylko Polacy uważają za jakiś niebotyczny wstyd jeździć na automacie albo - o zgrozo - mieć prawo jazdy tylko na automat. Dlaczego? :/
#prawojazdy
  • 46
  • Odpowiedz
  • 84
@plawio omg nawet nowsze samochody nadal są robione na manualu. Tutaj mentalność polaka nie ma żadnego znaczenia, bo akurat w tym przypadku zależy co kto lubi
  • Odpowiedz
@plawio: Rofl, Ju Es end Ej to dla ciebie cały świat? W całej Europie manuale pozostają w modzie, to nie tak, że Polska pozostaje ich ostatnim bastionem... Decydują o tym pewnie głównie kwestie finansowe, producentów i konsumentów zarazem, a odsetek ludzi, którzy do automatów odnoszą się z jakąś głupią wyższoscią jest raczej niski i dotyczy starszych kierowców (po 40, po 50), którzy całe życie przejeździli na "manualu" i są zbyt skostniali,
  • Odpowiedz
tylko Polacy uważają za jakiś niebotyczny wstyd jeździć na automacie albo - o zgrozo - mieć prawo jazdy tylko na automat. Dlaczego? :/


@plawio: co ty pie#dolisz xD zwyczajnie chodzi o koszty xD
  • Odpowiedz
@LAU-RA: @Nakimesis: @powaznyczlowiek: @chaberr: ale tylko w Polsce jak powiesz, że chcesz prawko na automat robić, bo sprzęgło ci nie wychodzi to zostaniesz zjechany od góry do dołu, że jesteś śmieciem i to tak jakbyś równie dobrze nie miał tego prawka.
Po ponad połowie jazd stwierdziłem, że chyba jednak zrobię i kupię automat i #!$%@? - przynajmniej się nie będe stresował. Dzieliłem się tym pomysłem ze znajomymi, pracownikami
  • Odpowiedz
tylko w Polsce jak powiesz, że chcesz prawko na automat robić, bo sprzęgło ci nie wychodzi to zostaniesz zjechany od góry do dołu, że jesteś śmieciem i to tak jakbyś równie dobrze nie miał tego prawka.


@plawio: to może ty tak masz z kumplami patusami - każdy normalny człowiek odpowie że taniej kupił używane auto na manualu albo wydaje mniej na eksploatacje
  • Odpowiedz
  • 7
@plawio Przecież jeżdżąc i widząc zagrożenie gdzie musisz gwałtownie zahamować nie musisz trzymać ręki na drążku tylko naciskać sprzęgło żeby samochód nie zgasł. Poza tym zmiana biegu trwa mniej niż sekunde i nawet nie patrzysz na to jak zmieniasz bieg. Więc nie wiem w czym problem. Tak jak pisałam wyżej, co kto lubi ʕʔ
  • Odpowiedz
@plawio Bo Amerykanie to idioci XD. Tu zeby zdac prawko trzeba miec 8 godzin nauki jazdy. Odpowiedziec na 25 pytan abcd. (mozna sie 3 pomylic) i przejechac okolo 30 min z egzaminatorem po miescie. ( mozna 3 male bledy popelnic)
Source: Zdawalem tak prawko
  • Odpowiedz
@LAU-RA: a np. Lexusa IS z manualem już nie kupisz i to jest dobry kierunek. Doug deMuro w jednym ze swoich filmów powiedział o BMW M4, że jest w wersji z manualem dla entuzjastów i w wersji ze skrzynia automatyczna dwusprzęgłowa dla entuzjastów którzy chcą jeździć szybko ;)
  • Odpowiedz
@chaberr w jaki niby sposób w eksploatacji manualna skrzynia biegów jest tańsza? Przypominam, że w automatycznej skrzyni biegów pracę reguluje mikrokontroler, nie powiesz mi, że zmieniasz biegi płynniej i w lepszych momentach niż komputer. 30 lat temu, kiedy automaty były niedopracowane i w zasadzie używane tylko w Stanach, zgoda, manualna skrzynia miała mniejsze spalanie - not anymore.
  • Odpowiedz