Wpis z mikrobloga

Po 24h jazdy w końcu udało mi się opanować sprzęgło i jego działanie xD W sensie nie gaśnie mi już na światłach ani na skrzyżowaniu XDDD Chociaż nadal nie rozumiem dlaczego w Polsce tak mało osób jeździ na automacie, w Ameryce już tylko takie robią ¯\_(ツ)_/¯ Jak zawsze cały świat poszedł do przodu tylko Polacy uważają za jakiś niebotyczny wstyd jeździć na automacie albo - o zgrozo - mieć prawo jazdy tylko na automat. Dlaczego? :/
#prawojazdy
  • 46
@plawio: jak dla mnie to bardzo dobrze, że egzamin jest w manualu. Automatem każdy potrafi jeździć. Uprawnienia dostajesz na wszystkie samochody, więc jak możesz dostać uprawnienia na coś czym jeździć nie umiesz. Nie daj Bóg po egzaminie na automacie przyjdzie Ci usiąść w manualu i co? Będziesz największą gułą na drodze która nie tylko spowalnia i utrudnia ruch to na dodatek wprowadza realne zagrożenie na drodze.
No... Chyba, że wprowadza kat.b
@plawio:

Chociaż nadal nie rozumiem dlaczego w Polsce tak mało osób jeździ na automacie, w Ameryce już tylko takie robią

1. Automaty są droższe

2. Automaty więcej palą
3. Przy automacie musisz mieć większą moc i moment obrotowy niż w tym samym aucie z manualem (czyli silnik o większej pojemności) aby odczuwać podobny komfort jazdy.
4. Nie ma sensu montować automatu do małego autka o mikrej pojemności, jaki jest sens montować
mieć prawo jazdy tylko na automat.


@plawio: no #!$%@? świetny pomysł. Potem w jakiejkolwiek sytuacji (zwłaszcza awaryjnej) problem jest bo nie możesz/nie umiesz jechać autem z manualną skrzynią. Brawo xD

Automat? Ja tam wolę mieć kontrolę nad autem #pdk

Po ponad połowie jazd stwierdziłem, że chyba jednak zrobię i kupię automat i #!$%@? - przynajmniej się nie będe stresował. Dzieliłem się tym pomysłem ze znajomymi, pracownikami i innymi januszami i każdy
@plawio po pierwsze, w Europie i większości świata królują skrzynie manualne. Nie wiem kto ci takich głupot nagadał, że automatyczne. Po drugie starsze skrzynie automatyczne są drogie w kupnie i serwisowaniu, mają problemy ze zmianą biegów, zużywają dużo więcej paliwa. Dopiero od niedawna są naprawde dobre skrzynie dwusprzęgłowe, które eliminują większość wad. Dzięki temu udział w europejskim rynku (tak, tak, w Polsce też) automatów systematycznie zwiększa się.

Ile Ty masz lat, że
, jeżdżenie po drodze to sirius biznes, dużo rzeczy się dzieje, czasem jest niebezpiecznie i wolałbym jednak mieć te dwie ręce na kierownicy większość czasu i patrzeć co się dzieje przede mną i kontrolować sytuację a tu się muszę bawić jakimś drągiem xD


@plawio: No chyba nie. Wraz z doświadczeniem robisz to automatycznie, zresztą często w trasie niespecjalnie musisz machać wajchą. Ja mam niestety tylko 5 biegów, ale przez to na
@coma24 co ty piertolisz? Automaty po 2010 są zawsze lepsze i 1są droższe tu prawda
2mniej palą
3lepiej wyczuwają odpowiednia chwile do zmiany biegu i potrafią miec lepsze osiągi przy silniku o tej samej mocy.
4 jest sens montowac do kazdego auta do malych również ponieważ zmienianie biegow w korkach jest denerwujące, pozatym przez posiadanie wiekszej liczby przelozen lepiej sie nimi podrozuje. Same plusy wedlug mnie aczkolwiek sam posiadam tylko manuale jednak
@plecak_odrzutowy To jest tragedia, ja mam prawo jazdy 3 lata. Nie uwazam sie za mistrza kierownicy, ale gdy prowadzę to całą uwagę poswiecam temu co sie dzieje na drodze, i staram sie jak najlepiej przewidywac sytuacje. Patrzenie na biegi w czasie zmiany to proszenie sie o samobojstwo. Uwazam ze z czasem gdy pojezdzi to sie nauczy. Jak wspomnialem mam prawko 3 lata, jezdze sporo bo codziennie i to na zmiane automatem i
ale przyznam, że nadal nie jest to specjalnie wygodne, jeżdżenie po drodze to sirius biznes, dużo rzeczy się dzieje, czasem jest niebezpiecznie i wolałbym jednak mieć te dwie ręce na kierownicy większość czasu i patrzeć co się dzieje przede mną i kontrolować sytuację a tu się muszę bawić jakimś drągiem


@plawio: Z czasem będziesz się zastanawiał, dlaczego ci to sprawiało problemy. Pojeździsz trochę i będziesz zmieniał biegi automatycznie, bez zastanawiania, a
@Misiomin:

3lepiej wyczuwają odpowiednia chwile do zmiany biegu

Na jakiej podstawie automat wyczuje lepszą chwilę do zmiany biegu? Ma oczy, wie co się na drodze dzieje i do tego jest #!$%@? medium które czyta w myślach kierowcy?

i potrafią miec lepsze osiągi przy silniku o tej samej mocy

tiaaa