Wpis z mikrobloga

Ok, kilka osób jest zainteresowanych, bardzo mi miło, to jedziemy!
Na początek się przedstawię. Na imię mam Michał, jestem lekarzem, interesuję się psychologią ewolucyjną i inteligencją emocjonalną. Oczywiście to nie znaczy od razu, że wiem o czym mówię xD. Postaram się do tego przekonać. Swoje rady będę zamieszczał w punktach.
1. Miej przy sobie kartkę papieru i długopis. Jeśli uznasz, że coś, co mówię, przekonało Cię, zapisz to sobie. Po swojemu, a potem dodaj do tego swoje sytuacje z życia, czy przemyślenia. To łatwiej pozwoli sobie coś nowego przyswoić, by na zawsze mieć to gdzieś dostępne w mózgu, do użycia. Samo czytanie zwykle takich rad zwykle sprawia, że zapominamy o nich zaraz, nawet jeśli nam się spodobały.
2. Czego pragną kobiety? Chciałem inaczej rozpocząć ale komentarz z poprzedniego wpisu skłonił mnie do takiego startu. Mnóstwa rzeczy, one same nie mają poczęcia czego. Cofnijmy się jednak w czasie o 30k.
Wtedy to facet walczył by spłodzić jak najwięcej dzieci, a wielu nie miało żadnego potomka. Kobieta natomiast mogła mieć max kilka, które musiała potem odchować.. Dla kobiety najważniejsze było by ten facet jej potem nie opuścił i obronił przed niebezpieczeństwem. Kobieta potrzebowała bezpieczeństwa. To jest najważniejszy filar relacji damsko-męskich dla nich, większość zachowań mniej lub bardziej bezpośrednio można tym wytłumaczyć. Jednym z najmocniejszych komplementów, które można usłyszeć, to „czuję się bezpiecznie”. Nie zmieniliśmy się emocjonalnie od tego czasu, nasz układ limbiczny, który odpowiada za emocje, ewoluje bardzo powoli. Tylko kora nowa się szybko rozwija.
Dlaczego kobiety lubią pewnych siebie? Bo to zwiększa szansę, że poradzą sobie w życiu, że będą miały z nimi zabezpieczone życie, że znajdą w nich oparcie? O pewności siebie opowiem więcej w przyszłości.
Dlaczego lecą na pozycję? Bo osoby na wysokich pozycjach gwarantują stabilizacje, hajs na bezpieczne życie i inne?
Dlaczego imponują im dżentelmeni? Bo od początku pokazują, że się potrafią zatroszczyć i zaopiekować, sprawić, że laska poczuje się kobieco.
Dlaczego kobiety lubią dobrze ubranych, zadbanych mężczyzn? Tu wcale nie chodzi jedynie o posiadanie ślicznej buźki! Tinder zaburza ten obraz, bo tam się ocenia tylko po okładce ale w życiu realnym tak nie jest! W nim rozpoznaje się zarówno po twarzy, po kondycji fizycznej, na którą mamy pełen wpływ, jak i po cechach charakteru, które też możemy zmieniać :)
Bo pokazują swoją dobrą prezencją swoją wartość, pewność, instyktownie pokazują wyższą pozycję w społeczeństwie.
3. To niesamowicie ważny punkt, ja poznając w podrywie, czy potem poznając lepiej dziewczyne, mam zawsze go z tyłu głowy. Staram się zrobić wszystko, by kobieta mogła poczuć się przy mnie bezpiecznie ;)
4. To daje nam ogromne bonusy. W ten sposób nawet szare myszki możemy rozkręcić, sprawić, by poczuły się kobieco. By chciały robić nami #!$%@? rzeczy w łóżku, miały #!$%@? orgazmy i by czuły się z nami szczęśliwe. A my z nimi. W zdrowy sposób, nie na zasadzie #!$%@? lamusa i jego kobiety. To znacznie zmniejsza szansę, że laska w związku zacznie szukać innego. Ja w pewnym momencie się zapomniałęm, miałem też pecha trafić na laskę, która miała fatalne wzorce z domu – jej matka zdradzała ojca przez całe życie, dzięku temu jednak wiem gdzie był błąd (jak zwykle pośrodku) i że nie zawsze tak w życiu będzie. Mam niesamowite szczęście, że moi rodzice tworzą taką relacje – mój ojciec nosi spodnie, czasami nakrzyczy, zdominuje ale jest przy tym dobrym człowiekiem – to sprawia, że moi rodzice są ze sobą szczęsliwi od 30 lat.
Jeśli sam miałeś fatalne wzorce, to często je powielasz ale da się to zmienić. Większość z nas jest na tyle inteligentnych, że może to zmienić, potrzebna jest tylko praca, praca i ktoś, kto nakieruje na coś, co sam zaczniesz odkrywać. Staąd też pkt 1. Na tym polega, bardzo z grubsza, psychoterapia :)

To tyle na dziś, jeśłi komuś się spodoba będę kontynuować. Liczę na feedback :)

#wychodzimyzprzegrywu #zwiazki #tfwnogf #mesariocontent
  • 12
@TheDudee Tak, do zwiększania swojej wewnętrznej wartości. Im jest ona większa, tym łatwiej z kobietami. Nie dawanie sobie wchodzić na głowę wynika pośrednio z tego. Będę o tym pisał więcej w następnym wpisie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Mesario: ok, szybkie rozglądnięcie się po Twoim profilu i wszystko jasne. Teraz wszystkie kobiety są be, bo Twoja eks miała #bolecnaboku i zbyt mocno Ci weszła wykopowa logika, że wszystkie laski to są już #wygryw od urodzenia i szukaj tylko sposobu w życiu żeby się ustawić.
Mieć wymagania co do partnera? Czemu nie, jeśli samej się coś sobą sensownego reprezentuje, ma wykształcenie, hobby/oglądanie seriali i malowanie paznokci to nie jest hobby/,
@erysipelothrix Co Ty w ogóle pieprzysz? Kiedy powiedziałem, ze wszystkie kobiety są be? Uwielbiam kobiety, w sensie fajne, wartościowe kobiety.. Nawet nie uważam ze moja eks jest zła i nie miała bolca na boku, tego tez nie powiedziałem. Gdzie tez napisałem, ze zle, ze kobiety mają wymagania? Nigdzie nie powiedziałem tez nic, ze kobiety są wyrachowane, co najwyżej ze kierują się instyktami, podobnie jak faceci, wtf xD.
Dzięki ale nie potrzebuje rad
@erysipelothrix: W ogole to jeśli przejrzalas mój profil, to wiesz, ze zaczynam się spotykać z nową dziewczyna na coś więcej niż tylko seks... Możesz zaraz powiedzieć, że robie by coś udowodnić albo się odegrać ale tak nie jest. Zreszta wierz w co chcesz
Im jest ona większa, tym łatwiej z kobietami. Nie dawanie sobie wchodzić na głowę wynika pośrednio z tego


@Mesario: to ogolnie o związki chodzi.
Człowiek stabilny, z poczuciem wlasnej wartości nie będzie potrafil i chciał być w związku z "księżniczka", czy "lobuzem",którzy nie wiedzą co to szacunek do partnera.
Płeć ma tu dużo mniejsze znaczenie.
@agaja: Dokładnie, nawet więcej - to jedna z najważniejszych cech w drodze do bycia szczęśliwym, niezależnie od tego czy się jest w związku, czy nie.
Poświęcę temu cały następny wpis
@Mesario: O 30k to za daleko, max 10k - bo wraz z pojawieniem sie osiadlego trybu zycia pojawila sie wlasnosc, ktora mozna bylo dziedziczyc. Wtedy dla kobiety stalo sie problemem utrzymanie ojca dzieci przy dzieciach, zeby mialy zapewniany byt, z kolei dla mezczyzn zwiazek zwiekszal po prostu stan posiadania o kobiete i jej dzieci.
We wczesniejszych, zbieracko-lowieckich czasach, dzieci duzo czesciej byly wspolne, wiec dziecmi po prostu opiekowalo sie plemie. Wiele