Wpis z mikrobloga

Firma, w której od niedawna pracuję do uruchomienia maila na swoim telefonie wymaga skonfigurowania konta pracowniczego poprzez aplikację Maas360. Nie znam się na tym, ale wygląda to tak jakby mieli zdalny dostęp do moich plików (przy konfiguracji wymaga dostępu do wielu aplikacji), co mnie martwi, bo nie życzyłbym sobie inwigilacji. Czy ktoś mógłby mi napisać na czym to polega i czy jest czego się obawiać? Nie chcę nosić dwóch telefonów, ale z drugiej strony nie chcę, żeby pracodawca miał dostęp do moich zdjęć i wiadomości... #android #ios #korpo #informatyka #security
  • 9
@Wierszu: to nie uruchamiaj - proste. Służbową skrzynkę mam na służbowym telefonie bo faktycznie jak bym na prywatny wrzucił to istnieje możliwość, że pracodawca zrobi sobie kopię moich ustawień/kontaktów/wiadomości itd
@lis6502: ale wiesz, że żadne korpo nie jest w prawie zmusić cię do dysponowania twoją własnością w ich celach? Poza tym za taką praktykę (gdy nie dochodzi do cesji numeru) mogą zostać pociągnięci do odpowiedzialności przy kontroli finansowej
@tetraedr: @lis6502: @sorhu: oczywiście dają mi telefon służbowy, ale mam taki typ pracy, że ustaliłem mój prywatny numer jako służbowy (bez szczegółów, dla mnie to bardzo ważne ze względu na kontakty) i potrzebuję mieć dostęp do maila 24/7. Ciężko pracuje się mając osobny telefon służbowy na maile, ale skoro jak piszecie to nie jest bezpieczne, żeby tę apkę instalować na prywatnym telefonie, to chyba obecny stan rzeczy musi trwać.
@Wierszu: to raczej standard w korporacji, u mnie jak bym chciał podłączyć prywatny telefon do korporacji maila to się zgadzam na dostęp do mojego telefonu, możliwość wykasowania plików oraz zablokowania telefonu, ale ja mam służbowy na szczęście