Wpis z mikrobloga

#sokoolrings

Co u mnie po kontuzji?
Skupiam się głównie na staniu na rękach, front lever i wzmacnianiu okolic przeprostu oraz core.
Trening wygląda głównie tak, że zaczynam od stania na rękach na różnych płaszczyznach (prosty drążek, ziemia, poręcze), później stanie na jednej ręce i po tym jakieś kombinacje aby poprawić balans. W między czasie robię po 3-4 powtórzenia front lever raises lub ice cream maker , gdzie w sumie wychodzi tego może z 15 serii, więc idzie się zmęczyć :)
Później na wzmocnienie okolic przeprostów wykonuje głównie:
- hefesto z nogami na ziemi ,
- zanetti files z małym ciężarem dużo powtórzeń,
- Kettlebell wrist deadlift ćwiczenia masakra dorzucam do mojego top 3 (teraz top 4) ćwiczeń na przedramiona i okolice, z kettlem 28kg wchodzi juz 10 powtórzeń, polecam :)
Czasem porobię też podciąganie z niewielkim ciężarem (ostatnio 15kg), jakieś pompki w staniu na rękach, planche lean. Ogólnie jest już git z ręką, ale trenuje w ten sposób, bo chciałbym w końcu "pewnie" stać na jednej ręce oraz wymasterować sobie balans w staniu w różnych warunkach :)

Ciekawostka

Skąd u gimnastyków na kółkach są takie #!$%@? bicepsy? Pomijając ogólnie to że trenują ciężko itp.


#mikrokoksy #kalistenika #streetworkout
Pobierz sokool - #sokoolrings

Co u mnie po kontuzji?
Skupiam się głównie na staniu na ręk...
źródło: comment_CUFYROkdhHcZhvXUNoLZuEBUgticjGf2.jpg
  • 5
@cruc: raczej tak, mimo że od małego adaptują swoje stawy i ścięgna. Taki Jordan Jovtchev, chyba najstarszy Olimpijczyk z tego co kojarzę, kończył karierę w wieku ok. 39 lat, z tego co tam kiedyś czytałem był po 2 zerwaniach bicepsu, miał jeszcze jakieś problemy z barkiem oraz nadgarstkami i przez to trenował tylko 90 minut w tygodniu (przy końcówce kariery oczywiście)...