Wpis z mikrobloga

@mjfotocompl: na poczatek sproboj linux mint + qubittorrent, LoL pojdzie ba Wine na linuksie, gralem i dziala. Jest tez odpowiednik napiprojekt, ktory dobrze smiga. Do filmow sciagnij vlc. Ogolnie sterowniki instaluja sie same, wiec nie bedziesz musial sie bawic w instalowanie szajsu. A jakbys chcial cos innego niz Linux Mint to wyproboj Ubuntu z Xfce.
@mjfotocompl: to wszystkie Linusy podłączasz się przez OpenVPN i już.
A najlepiej kupić router, który umożliwia łączenie się przez VPN i jak jesteś w domu to nie musisz się bawić w ciągłą konfiguracje. Jak masz router od niemieckiego operatora to jeszcze lepiej przyda się zmiana, bo operatorzy niemieccy dają dziurawe jak sito routery.
@puzno: @karygodnykartofel: właśnie ubuntu rozważam, bo już się na nim bawiłem kiedyś. VLC mam i korzystam, raczej napiprojekt poszedł w odstawkę poprzez to co vlc robi (ścieżki różnych języków do wyboru w wersjach dvd, tak samo seriale). Lola chcę dalej na windowsowym lapku pogrywać. @ruum: przez to co napisałem wiesz czemu nie mogę na routerze robić vpn? Bo nie będę co chwilę zmieniał ustawień routera by w lola pograć.
@karygodnykartofel: dysk pod wifi do niego dać? laptop który będę używał będzie pod vga na tv puszczony, laptop z lolem czasami podłączam pod hdmi by sobie filmy i seriale podłączyć, więc to najlepsze rozwiązanie, by po prostu pilotem sprawdzić stan ściągania i wrzucania zadań (myszka oczywiście bezprzewodowa). streaming online w niemczech jest już nielegalny (od sprawy w listopadzie 2017), tylko to trudne do udowodnienia i egzekucji, ludzie na potęgę w DE
@puzno: z lolem problemów żadnych nie mam (ssd w gamingowym lapie, grafika kosmos). nic mi nie zacięło. Po aktualizacjach dwa dni temu przestało mi np przełączać płynnie pełny ekran gry do windy (uj wie czemu właściwie). alt tab i czekasz z 15sek nawet czasami....