Wpis z mikrobloga

@ribionat: no ale ja o tym wiem, bo doświadczam tego na codzien. Tylko wszystkie wypowiedzi które przytaczam powyżej, jestem w stanie obronić, z tym że jeśli ktoś ciągle patrzy na świat i rynek pracy przez pryzmat Warszawy, to ciężko mu zrozumieć, dlaczego Ukrainiec, czy ziomek z bengladeszu stanowi zagrożenie dla polskiego pracownika.

https://www.wykop.pl/link/4522675/tak-nas-zmanipulowano-na-polska-wize-czeka-juz-stutysieczna-armia-i/

Mój ulubiony fragment:

"
„Dostarczamy pracownika gotowego do rozpoczęcia pracy z gwarancją pełnej dyspozycyjności. Brak zwolnień L-4. Brak
  • Odpowiedz
  • 2
@Jan_Miller
@siemawpadajdomejkuchni Żelazna logika, zwłaszcza że emigracja z Polski zaczęła się dużo wcześniej niż napływ emigrantów. Ukraińcy łatają dziurę która zostawiły wszystkie te osoby które wyjechały zarabiać do Anglii, Holandii czy też innych krajów w których płacą lepiej niż w Polsce, chociaż wątpię abym przekonał kogoś kto wierzy w ulotkę napisana chyba w 5 min na kolanie bez żadnego ładu, składu
  • Odpowiedz
@koroluk: Pracodawcy wolą płacić więcej Ukraińcom niż Polakom. I jednocześnie Ukraińcy hamują wzrost płac, bo pracodawcy wolą zatrudnić Ukraińca niż zaoferować lepsze warunki Polakowi.

Czy można być głupszym od prawaka? Tak można być lewakiem i widzieć w tym problem. Gdyby nie było Ukraińców to pewnie Polacy zarabiali by więcej a że Ukrainiec lepszy to on dostaje pracę zarobki a Polakowi nic do tego.
  • Odpowiedz
  • 0
@Jan_Miller ZUS jest trupem przez wieloletnie zaniedbania i nie umiejętne zarządzanie, Ukraińcy mu nie pomogą bez usprawiedliwienia procedur i usunięcia bezsensownych mechanizmów na których funkcjonuje. Proszę nie #!$%@? mi o manifeście spisanym po ww II ponieważ słabo się tego słucha
  • Odpowiedz
@fizdejko: ONR zamiast robić wszystko, żeby to właśnie Polaków wybierali pracodawcy robią wszystko na odwrót i swoimi działaniami tylko przyczyniają się do tego, że ludzie wolą dać pracę Ukraińcom.
  • Odpowiedz
@kooliber:
@Mr_Gray:
Powiedzcie gdzie mam się zgłosić po te dodatki dla moich pracowników???
Sam zatrudniam ludzi z Ukrainy i Polaków również i wiecie co?
Jak chcesz ludzi do pracy fizycznej to w Polsce są to w dużej mierze pijaczki co na nich nie można polegać. Ukrainiec, Białorusin czy inny pracownik ze wschodu zawsze przyjdzie mi trzeźwy do pracy. Po za tym w głównej mierze polegam na spawaczach, elektrykach, monterach lub
  • Odpowiedz
@koroluk:
http://www.migrant.info.pl/Karta_Polaka_.html

Świadczenie pieniężne dla posiadaczy Karty Polaka


Wniosek o przyznanie świadczenia pieniężnego należy złożyć do starosty właściwego ze względu na miejsce zamieszkania posiadacza Karty Polaka w Polsce. W przypadku zmiany miejsca pobytu świadczenie wypłaca ten starosta, który je przyznał.


Wysokość świadczenia:

Świadczenie może zostać przyznane maksymalnie na okres 9 miesięcy. W okresie pierwszych 3 miesięcy cudzoziemiec, któremu przyznano świadczenie, otrzymuje 50% minimalnego wynagrodzenia obowiązującego w danym roku na siebie i
  • Odpowiedz