Wpis z mikrobloga

Dynamiczny samochód do miasta do 19k z gazem, który i dlaczego?

#motoryzacja #samochody

Który?

  • Ford Focus MK2 2.0 2009 28.7% (288)
  • Opel Astra H GTC 2009 19.7% (198)
  • Volvo C30 1.8 2008 31.7% (319)
  • Mazda 3 2.0 2009 19.9% (200)

Oddanych głosów: 1005

  • 163
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@BotRekrutacyjny: ja mam 1.8 140 KM nie słuchaj głupot, że gaz się nie nadaje. Mam z gazem i jest ekonomicznie i nie zauważyłem utraty mocy. Wiadomo - jeżeli Ci się nie podoba to nie kupuj. Ja mam fajną wersję z navi, xenonem, szklanym dachem itd i jestem meeega zadowolony.
  • Odpowiedz
@miroslaw_anonowski: Z Twoich propozycji brałbym Focusa, bardzo fajnie się prowadzi (o wiele lepiej od Astry) i jest tańszy w utrzymaniu od Mazdy i Volvo mimo, że mają wiele wspólnych części. Największy minus Focusa, to moim zdaniem nudny wygląd, takie wykastrowane MK1.
  • Odpowiedz
@echelon_: mówię o tym że jeśli odpalany na zimno silnik będzie wydawał jakiekolwiek dziwne dźwięki to znaczy że do wymiany jest łańcuch rozrządu pewnie razem z napinaczem i ślizgami za circa 1500pln same części.
@koleszka2000:

koszty serwisu, chyba nie chcesz mi powiedzieć, że są takie same jak normalnych wersji

dziewczyna chce coś taniego do miasta z gazem a ty jej z oplem OPC wyjeżdżasz

oprócz hamulców są dokładnie
  • Odpowiedz
@DROPTABLEusers no nie zgodzę się, bo kilka dobrych litrów spali więcej chociaż przy gazie można to pominąć. Do tego na pewno mocniejsze i droższe sprzęgło, które dlugiej żywotności w takim aucie nie ma. Piszesz też o amortyzatorach z regulacją sztywności, które też będą droższe w zakupie, ubezpieczenie też będzie droższe od normalnej astry. to samochód ze stosunkowo dużą mocą a użytkownicy tych aut chętnie z niej korzystali więc ciężko będzie coś
  • Odpowiedz
@BotRekrutacyjny: Polecam volvo w automacie. Wg. mnie skrzynia niezniszczalna, części eksploatacyjne trochę droższe niż w innych markach ale auto na pewno nie zgnije i przy zwyczajnym serwisie raz do roku nie rozleci się na środku skrzyżowania. Sam jeżdżę s80 z 2007r. przebieg 280k km. i jestem mega zadowolony.
  • Odpowiedz
@DROPTABLEusers co do części masz rację, przyjrzałem się, to opel więc nie jest drogo, co do turbo nic mówiłem, przy takich małych różnicach mocy cena nie będzie odbiegać od słabszych wersji, natomiast silnik dosyć dużo zmienił się pod względem mechanicznym, inne tłoki, korby, natrysk oleju na denka tłoków,inna grubość pierścieni ale to już takie czepialstwo z mojej strony bo tak jak mówisz dużo osprzętu pasuje ze słabszych wersji. A jeśli chodzi
  • Odpowiedz