Wpis z mikrobloga

@Siman: sami zatroskani makroekonomiści, k* ich mać. Nie znam szczegółów tego pomysłu, ale mierzi mnie pogarda prezentowana za każdym razem kiedy zamożniejszy ma się nieco podzielić z uboższymi.
A już tak bardziej do szczegółu przechodząc to a.) emerytur naprawdę wysokich jest niewiele b.) ogromna ich większość, nawet tych „dobrych” jest niska.
@pawel-niczyporek: 1. Od tego właśnie mamy państwo. 2. Najgorszy to był Windows ME 3. Wyrównywanie różnic w zamożności służy całemu społeczeństwu. Dzikie zachowania które tak hołubisz tworzą dzielnice nędzy z jednej strony i luksusowe osiedla za drutami kolczastymi z drugiej.
Dziki kapitalizm mieliśmy pod koniec XIX wieku i mamy dziś u Latynosów. W Europie się od tego na szczęście odchodzi. I na szczęście nie masz tu nic do gadania.
@pawel-niczyporek: mylisz się zasadniczo. Próbowano siłą wprowadzać gospodarkę odrzucającą kapitalizm. Nasze, europejskie, kapitalizmu nie odrzucają. Za to regulują je z poziomu rządów, tak aby Państwa były wygodnym i bezpiecznym miejscem do życia dla jak największej grupy ludzi.
Czysty, dziki kapitalizm sprzyja tylko akumulacji kapitału i niczemu więcej. Widać to świetnie na przykładzie Apple, które siedzi na gorze pieniędzy i nie wie co z nimi zrobić.
@motaboy: P.S. Dawaj z własnej kieszeni razem ze swoimi kolesiami z PiS-u, skoro chcesz wyrównywać różnice w zamożności. Innym nie zabierajcie.


@pawel-niczyporek: To tak nie działa na szczęście. Że ty zgarniesz pod siebie swoje zabawki i „nie dasz”. Państwo polskie dąży do wyrównywania różnic i większego egalitaryzmu w ramach regulowanej gospodarki rynkowej.
Osobiście mam nadzieję że jeszcze zniesie zupełnie śmieciowki
@motaboy: Mylisz się zasadniczo. Próbowano wyrugować prywaciarzy i wszystko, co się da, upaństwowić. W państwowych firmach i urzędach odgórnie regulowano, by pensje nie różniły się od siebie za bardzo. Więc mylisz się zasadniczo.

Nie wiem, o co ci chodzi z czystym kapitalizmem, ale - jeśli tak bardzo zależy ci na wyrównywaniu poziomu zarobków, to dziel się swoimi razem ze swoimi kumplami z PiS-u, zamiast wyrywać innym.

Akurat przykład firmy Apple jest
. Państwo polskie dąży do wyrównywania różnic i większego egalitaryzmu w ramach regulowanej gospodarki rynkowej.

Osobiście mam nadzieję że jeszcze zniesie zupełnie śmieciowki


@motaboy: Państwo polskie dąży do tego, by kupić sobie część uboższego społeczeństwa przed wyborami. Większy egalitaryzm jest sprzeczny z naturą, bo są ludzie ambitni, pracowici i kreatywni, a są Sebixy i Karyny, które tylko chcą w życiu oglądać telewizję i pić piwo.

Nie ma nic gorszego niż pomysły
@pawel-niczyporek: Jesteś dziecinny i nie wiesz o czym mówisz. Regulowana gospodarka rynkowa nie ma nic wspólnego z gospodarką centralnie planowaną.
Nasze Państwo jest partycypacyjne. Nie możesz się z tego „wypisać” - możesz się ewentualnie wyprowadzić jeśli taka wola.
Neoliberalne frazesy. Ideologiczne bzdury. W Polsce mamy na szczęście inny model.
To tak nie działa na szczęście. Że ty zgarniesz pod siebie swoje zabawki i „nie dasz”.


@motaboy: Mylisz się zasadniczo. To nie są "moje zabawki", lecz owoc mojej ciężkiej pracy, w którą włożyłem wysiłek i czas. Podobnie jak wcześniej włożyłem wysiłek i czas, by zdobyć wykształcenie.

Ty i PiS za to zabieracie ludziom owoce ich poświęcenia i ciężkiego wysiłku i lekką rączką rozdajecie tym, którzy zamiast włożyć wysiłek w pracę i