Wpis z mikrobloga

  • 75
To jest chore. To 500+ ma być dla wszystkich emerytów czy do jakiegoś limitu kwotowego? Moi rodzice to emeryci górniczy i fuck, ale oni mają naprawdę dobrą emeryturę i jak myślę, że tacy maja tez dostać 500 zł do emerytury to mnie krew zalewa. #bekazpisu #dobrazmiana #socjalizm
  • 91
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 19
@motaboy: no no #!$%@? rozdajmy więcej pieniędzy których niema co może pójść nie tak, a no można #!$%@? nowy podatek, tfu #!$%@? danine na młodych żeby więcej im #!$%@?, socjalizm przecież zawsze działa xD
  • Odpowiedz
Jesteś dziecinny i nie wiesz o czym mówisz.


@motaboy: A ty masz krzywe nogi.

Regulowana gospodarka rynkowa ładnie się nazywa, podobnie jak państwo partycypacyjne. Ładnymi nazwami nie zasłonisz faktu, że po prostu PiS zabiera ludziom ich ciężko zdobyte pieniądze i lekką rączką rozdaje innym. (Zupełnie przypadkowo też ci inni to większość i głosuje ona później na
  • Odpowiedz
korzystając z zasobów i możliwości które dało ci państwo.


@motaboy: Co z tego? Każdy korzysta z zasobów i możliwości, i nie oznacza to, że tym, którzy pracują ciężej, są bardziej ambitni i lepiej wykształceni, należy odbierać w imię jakichś dziwacznych ideologii (lub zwykłego cynicznego kupowania głosów).
  • Odpowiedz
@pawel-niczyporek: Pogarda, pogarda, pogarda. Wypływa z ciebie w każdym zdaniu.
Dla tych, którzy mieli mniej szczęścia do urodzenia. Ciężka praca to wygodna wymówka do oskarżeń i samousprawiedliwianie się. Taki mechanizm obronny - „to nie ka jestem szują - to oni są nierobami”. I już jesteś bezpieczny i słoneczko swieci.
  • Odpowiedz
@steemm: w Polsce i tak np. praca jest bardzo nisko opodatkowana (OECD), a podatki osobiste są wręcz degresywne. To pokłosie neoliberalnej ideologii od której się na szczęście w Polsce odchodzi.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 32
@motaboy: tak 42% podatku to bardzo niskie opodatkowanie xD do tego realny VAT około 17% i to jest niskie opodatkowanie xD koszty życia jak na zachodzie a pensje wschodnie, przestań wypisywać głupoty
  • Odpowiedz
@motaboy: Powiedz lekarzom, inżynierom, informatykom, że są szujami. Bardzo proszę. To u ciebie jest mechanizm obronny - "nie jestem nierobem, to inni są szujami". Prawda jest taka, że PiS wcale nie zabiera najbogatszym, (zresztą nie może, bo ich jest zwyczajnie zbyt mało), ale klasie średniej - która swój poziom życia zawdzięcza nie byciu szują, lecz właśnie ciężkiej pracy i zdobytemu wykształceniu.

Ci, którzy mieli mniej szczęścia do urodzenia, żyją w
  • Odpowiedz
@pawel-niczyporek: zieeeew... Ja się mam całkiem dobrze. Mam wykształcenie, dobrą pracę, ale to NIGDY nie jest wynik tego że byłeś taki pracowity, ale głównie tego gdzie się urodziłeś, w jakiej rodzinie i jakie szanse dało ci twoje państwo. Gdybyś się urodził w roku załóżmy 1985 w rodzinie robotnika PGR byłbyś już dawno na zmywaku.
Panuje w Polsce konsensus wyrażany w wyborach (ale nie tylko), że z tym zjawiskiem należy walczyć.
  • Odpowiedz
Gdybyś się urodził w roku załóżmy 1985 w rodzinie robotnika PGR byłbyś już dawno na zmywaku.


@motaboy: Gdyby mi się nie chciało uczyć kiedyś lub teraz, to i owszem. Nawet ludzie z twojego przykładu, jeśli chcieli, mogli zostać lekarzami, inżynierami lub prawnikami. Albo zwykłymi, dobrymi budowlańcami czy kafelkarzami, którzy zarabiają SWOJĄ CIĘŻKĄ PRACĄ porównywalnie z inżynierami czy lekarzami. Więc.... zieeeew, zły dałeś przykład.

I mylisz się - dobre wykształcenie i
  • Odpowiedz
  • 9
@Siman Dostaną tylko ci z najniższymi. Czuli generalnie państwo udowadnia, że nie opłaca się pracować legalnie i odprowadzać składek. Bo potem i tak emeryturę zwiększy. Imho wstęp do emerytury obywatelskiej.
  • Odpowiedz
@motaboy chodziłam do szkoły z ludźmi z rodzin biednych, patologicznych w większości, ot takie centrum miasta pełne mieszkań komunalnych. Nie chciało mi się chodzić na lekcje nawet i patrzeć na nich, na końcu roku nie dostawałam czerwonego paska bo każdy kto dostał był wygwizdywany. No i nie chciałam z nimi się spotkać w zawodowce (tak wiem, przydatna dla niektórych edukacja ale z moich obserwacji siedlisko patologii), poszłam na studia, z gimnazjum
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 10
Tęsknię za czasami kiedy na vikop panował Korwin i takie komusze teksty jakimi wali @motaboy były orane i szkalowane
  • Odpowiedz