Wpis z mikrobloga

@bh933901: @Ra-V-ek @svr_ Dom to mienie osobiste dopóki sam z niego korzystasz, podobnie jak telefon. Ale jeśli nie mieszkasz w domu, a tylko go wynajmujesz, to staje się to Twoją własnoscią prywatną podobnie jak fabryka. Nie mówię, że taki punkt widzenia uznaję za słuszny, ale jeśli krytykuje się jakiś sposób myślenia, to wypadałoby go najpierw poznać, czego autor mema nie zrobił ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Lawrence_z_Arabii: nie jestem wielkim znawcą i śmiało napraw mój błąd odpowiednim cytatem, ale Marks proponował chyba tylko zniesienie własności środków produkcji, czyli fabryk/kluczowej infrastruktury, a nie szczoteczek do zębów i mieszkań, zatem mówienie nieprawdy na temat poglądów z którymi się nie zgadza i wyciąganie z nich wypaczonych wniosków do niczego dobrego nie prowadzi
@Morderczy_Morszczuk: Ale kogo obchodzą te wytłumaczenia? Mam prowadzić ciągły monitoring nowych uzasadnień lewicowej ideologii, zanim ją wyszydzę, tylko dlatego, że wyszedł nowy narkotyk i spłodził kolejne prądy w tym ruchu, albo ktoś musiał napisać doktorat z politologii i wyszło co wyszło? Fakt jest taki, że nie ma ontologicznego rozgraniczenia między moją własnością wykorzystywaną w bezpośredni (jakkolwiek by tego nie definiować) sposób do moich celów, a w sposób pośredni, czyli przez handel.
pewnie te pierdy o tym, że twój dom to własność prywatna i można ci ją #!$%@?ć albo dokwaterować cyganów do nieużywanych a pomieszczeń, ale ajfon to własność osobista i już nie można #!$%@?ć. W każdym razie jakoś tak to leciało.


@svr_: Jak ty coś masz to jest własność prywatna, którą można zabrać. Jak ma coś socjalista, to jest to mienie osobiste, którego zabierać nie wolno.

W każdym komunizmie to przerabiano, bo
Dom to mienie osobiste dopóki sam z niego korzystasz, podobnie jak telefon. Ale jeśli nie mieszkasz w domu, a tylko go wynajmujesz, to staje się to Twoją własnoscią prywatną podobnie jak fabryka. Nie mówię, że taki punkt widzenia uznaję za słuszny, ale jeśli krytykuje się jakiś sposób myślenia, to wypadałoby go najpierw poznać, czego autor mema nie zrobił ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Morderczy_Morszczuk: Firma, z której sam
ale Marks proponował chyba tylko zniesienie własności środków produkcji, czyli fabryk/kluczowej infrastruktury, a nie szczoteczek do zębów i mieszkań, zatem mówienie nieprawdy na temat poglądów z którymi się nie zgadza i wyciąganie z nich wypaczonych wniosków do niczego dobrego nie prowadzi


@Garindor: Nawet patyk i garść końskiego włosia jest środkiem produkcji, jeśli zrobisz z tego pędzel i zaczniesz malować.

Komunizm jest systemem totalitarnym, bo wymusza natychmiastowe pacyfikowanie JAKIEJKOLWIEK działalności zarobkowej, żeby