Wpis z mikrobloga

Jakiej nieprawdy?

Smartfon może być twój, tylko jeśli wszyscy je mają


@Lawrence_z_Arabii: no więc pisałeś nieprawdę twierdząc, że nie może być mój, jak mówiłem, komunizm Marxa zakładał zniesienie własności prywatnej środków produkcji, a nie szczoteczek do zębów, twój pozostały wykład o komunizmie zbędny bo tylko o tym chyba był twój bzdurny mem więc tylko do tego się odnosiłem i inne twoje uwagi nie są z tym związane
  • Odpowiedz
  • 17
@Morderczy_Morszczuk czyli żółty ser jest mieniem prywatnym i można go #!$%@? bo nie jesz go w tym momencie? Czy są jakieś specjalne tabele mówiące ile czasu ma minąć od okresu używania by rzecz można było #!$%@?? Jak sobie kupię namiot to w zimę muszę w nim spać raz w tygodniu żeby był mieniem osobistym, czy oddać go od razu? Jakie rzeczy wchodzą w skład domu, tyko okna, drzwi i meble, czy jak
  • Odpowiedz
no więc pisałeś nieprawdę twierdząc, że nie może być mój,


@Garindor: Jak dostaniesz go od kolektywu za darmo, to może być twój. Pokaż mi kto za darmo rozdaje smartfony.

komunizm Marxa zakładał zniesienie własności prywatnej środków produkcji


Czyli smartfonów też, bo mogą być one narzędziami pracy, czyli środkami produkcji.

Tak to jest, jak wierzy się idiocie, który nie podaje definicji tego co pisze.

a nie szczoteczek do zębów,


Szczoteczka do zębów
  • Odpowiedz
Jeśli tak, to Billowi Gatesowi nie wolno zabierać miliardów, ale już ktoś kto wynajmuje swoje mieszkanie komuś, na które ciężko pracował, powinien być ograbiony.


@Lawrence_z_Arabii: Bill Gates też powinien zostać ograbiony. W myśl tej koncepcji własność tzw. osobista jest jakby podzbiorem własności prywatnej. Chodzi o to, że własność prywatna jest generalnie zła, ale istnieje pewien jej obszar, który doczekał się dyspensy lewicowych luminarzy i zły nie jest. Podział przebiega bardzo prosto
  • Odpowiedz
jeśli krytykuje się jakiś sposób myślenia, to wypadałoby go najpierw poznać


@Morderczy_Morszczuk: cooo po co, dawaj więcej memów mati xD zresztą jak hehe lewactwo może mieć jakiś sposób myślenia, przecież wiadomo że lewak = debil, małpa jest lepszym wyborcą niż socjalista, a moja ideologia jest ideologia najmojsza xD
  • Odpowiedz
@bh933901 @Lawrence_z_Arabii Marx zrobił z pojęcia własności bardzo ograniczoną definicję, wrecz oderwaną od rzeczywistości. Jego zwolennicy, chcąc jakoś tłumaczyć geniusz filozofa, pieprzą takie bzdury, że on nie chciał aby ludzie nie mogli mieć kubka. A gówno prawda, rewolucja miała do tego doprowadzić, oprócz tych środków produkcji wszystko miało być wspólne.
  • Odpowiedz
@bh933901: @Ra-V-ek @svr_ Dom to mienie osobiste dopóki sam z niego korzystasz, podobnie jak telefon. Ale jeśli nie mieszkasz w domu, a tylko go wynajmujesz, to staje się to Twoją własnoscią prywatną podobnie jak fabryka. Nie mówię, że taki punkt widzenia uznaję za słuszny, ale jeśli krytykuje się jakiś sposób myślenia, to wypadałoby go najpierw poznać, czego autor mema nie zrobił ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Morderczy_Morszczuk:
  • Odpowiedz
@Lawrence_z_Arabii: Ale zawołajmy komuchów spod tagu #antykapitalizm , niech napiszą coś śmiesznego xD

Szkoda że Konstytucja zakazuje odwoływania się do komunizmu partiom politycznym a nie przewiduje pierdla za propagowanie ustroju komunistycznego ( ͡° ʖ̯ ͡°) Przydałby się taki wpis aby systemowo walczyć z rakiem.

Chociaż...

https://wiadomosci.wp.pl/prawnicy-sama-koszulka-z-sierpem-i-mlotem-nie-lamie-prawa-6036812458553985a

Samo noszenie koszulki z sierpem i młotem nie jest przestępstwem propagowania totalitarnego ustroju komunistycznego. Byłoby nim, gdyby łączyło się z jego
  • Odpowiedz
Dom to mienie osobiste dopóki sam z niego korzystasz, podobnie jak telefon. Ale jeśli nie mieszkasz w domu, a tylko go wynajmujesz, to staje się to Twoją własnoscią prywatną podobnie jak fabryka.


@Morderczy_Morszczuk: Trochę to mocno ogólnikowe.
Co w sytuacji kiedy np. wynajmuję dom, ale raz w roku jeżdżę na wakacje i mam tam swój pokój z którego wtedy korzystam? Czy to już mienie osobiste, czy jeszcze własność prywatna. Albo jeśli
  • Odpowiedz
ten mem jest głupi bo wiele z technologii stosowanych w smartfonach zostało opracowanych za publiczne pieniądze.


@ZaQ_1: I co z tego? Każdy ma dostęp do tych technologii.

Chleb też jest produkowany technologią powszechnie znaną i dostępną publicznie, ale czy to oznacza, że jak zrobisz chleb, to każdy ci go może zabrać?

Jak z publicznych pieniędzy sfinansuje się też materiały, koszt wyprodukowania smartfona i całą linię produkcyjną, to będzie inna gadka.
  • Odpowiedz
Też kiedyś wrzucałem każdego prawaka co wierzył w Sorose i spiski mędrców syjonu i z tego wyrosłem.


@Assailant: Jeśli porównujesz wyśmiewanie komunistów do wiary w protokoły mędrców Syjonu, to z niczego nie wyrosłeś, a być może wręcz cofnąłeś się w rozwoju.
  • Odpowiedz