Wpis z mikrobloga

@Sepzpietryny: No jestem już po kursie i się zastanawiam. Ile trzeba wyłożyć na takie używane nemo? Jak uprząż do tego? Na kursie latam w combo, to jest wystarczające? Zastanawiam się, jak będzie się sprawować w zimie.
  • Odpowiedz
@ShadowDancer: Uprząż jakakolwiek, zależy ile masz kasy. Jeżeli planujesz latać w górach wybierz lżeszą, skrzydło ok 3 tys. Zapas ok 1 tys. dobre vario jakieś 500, radio 100, kask 350
Takie rzeczy powinniście omawiać na kursie, gdzie się uczysz?
  • Odpowiedz
@ShadowDancer: Uprząż to tak naprawdę tylko siedzisko, jedyne karabinki można wymienić ale one też raczej nie nawalają i są trwałe.
Waga to głównie amortyzacja, najlżejsze są pompowane ale są mnie pewne niż pianka.
  • Odpowiedz
@ShadowDancer mam trochę szpeju na sprzedaż. Skrzydło dudkowe optic 28 jak nowe, ale nie wiem czy to jest odpowiedni sprzęt od razu po kursie. Do tego też dudkowy zapas na 120kg, Vario flyteca 6000 i porządne radio navcoma.
  • Odpowiedz
Na początek instruktor powinien Ci podpowiedzieć, co będzie dobre. Nie musisz u niego kupować ale to on wie najlepiej jak sobie radzisz. Na pewno skrzydło EN-B będzie odpowiednie, ważne, żeby było to niskie En-B a nie jakiś HighEnd. Z uprzęży na początek polecam zwykłą prostą, bez kokona, na to przyjdzie czas.
Zwróć uwagę na przykład na Woody Valley - Velvet - solidne uprzęże rekreacyjne. Na rynku wtórnym powinny być w rozsądnych cenach.
  • Odpowiedz