Wpis z mikrobloga

Mirki, potrzebuje waszej pomocy. Ostatni weekend spędzałem nieopodal granicy z Rosją(cały czas byłem na terenie naszego kraju). W pewnym momencie dostałem SMS-a że przekrzoczylem limit danych w Roamingu i dalszy transfer danych jest wstrzymany. Okazało się że naliczyło mi naprawdę ładną sumke. Czy idzie jakoś z tego wybrnać, czy zostaje zapłacić?
#sieci #orange
BezsensownyCiagliter - Mirki, potrzebuje waszej pomocy. Ostatni weekend spędzałem nie...

źródło: comment_IVmo4hAq77wN063TsRnbGyUZ3RKG348G.jpg

Pobierz
  • 9
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@BezsensownyCiagliter: jeszcze 5 lat wstecz Orange uznawało reklamację połączeń internetowych bez pakietów ale tylko na terenie kraju. Jeżeli pociągnęło Ci to w roamingu to marne szanse bo Orange dostanie fakturę i zapłaci a później ściągnie to z Ciebie
@BezsensownyCiagliter: Teść na wakacjach w Krynicy Morskiej był ciągle łapany przez ruskie BTS-y, też mu nabiło rachunek. Zadzwonił do BOK, opowiedział co i jak, a konsultant sprawdził logowania do nadajników i wywnioskował, że faktycznie teść przebywał ciągle w Polsce, a połączenia z zagranicznymi nadajnikami były przypadkowe. W rezultacie nie musiał nic zapłacić. Operatorem numeru jest #play
@BezsensownyCiagliter jak wspomnieli poprzednicy, warto złożyć reklamację. Czasami uznają reklamację i uznają chociaż część. Tylko, że to dobra wola operatora.

Będąc przy rejonach przygranicznych, zwłaszcza z krajami spoza UE (których nie obowiązują bardziej restrykcyjne przepisy dotyczące promieniowania), koniecznie należy albo wyłączyć roaming, albo w ustawieniach telefonu zmienić wybór operatora na ręcznego i wybrać Orange.

Podobnie gdy jesteś w roamingu w UE, ale blisko granicy z np. Turcja czy Szwajcaria, ręcznie wybrać operatora