Wpis z mikrobloga

@movsd: No wtedy byli niewolnicy, teraz np podwładny w korpobazie który jest uzależniony od szefa bo wziął kredyt na 1kk ale beka. W Biblii nic nie piszą o tym żeby nie nagrywać #!$%@? ziomka i nie wrzucać na Snapa, bo już kiedyś napisali jak Cham znalazł schlanego Noe z benisem na wierzchu i kręcilł z tego beke. Średnio ogarnięty człowiek to zrozumie
@movsd:

A jak ma się to do Nowego Testamentu (Nowego Przymierza) które obowiązuję katolików? ¯\_(ツ)_/¯ bo z tego co wiem, to prawa ze Starego Testamentu zostały dość mocno unowocześnione by nie powiedzieć "zaorane"

No i skoro katolicy mają czelność pouczać w sprawach moralności- powiedz mi jak wygląda moralność zgodnie z naukami Nowego Testamentu i Nowego Przymierza :)

Może jeszcze powiesz, że popierane w NT są zabójstwa apostatów jak się dziś dowiedziałem.
@Lipathor:

choćby tak, że piętnuje się homoseksualizm powołując się na ST


Akurat odwołanie do tego jest w Nowym Testamencie i nie ma nic o doczesnym karaniu homoseksualistów :)
W ogóle Nowy Testament wręcz zakazuje karać i osądzać swoich bliźnich.

Dlatego argument zielonki jest inwalidą. A w Nowym Testamencie nie ma nic na temat karania niewolników biciem. Ba! Jako grzech jest wymieniona została nawet złość na swojego bliźniego, a co dopiero mówić
@Lipathor: Na podstawie czego tak twierdzisz? I czego trzymają się chrześcijanie, a czego nie?
I kłamliwą bo zgodnie z KK i Nowym Przymierzem nie bije i nie zabija się niewolników co Mirek @movsd sugeruje. No chyba, że udowodnisz mi, że jest inaczej wtedy przyznam Ci rację.

@movsd:

Możesz wywalić ST, ale wtedy wylatuje też 10 przykazań.


Kazanie na Górze i nowa wykładnia 10 Przykazań. Więc one wcale nie wylatują. Jak
@KakaowyTaboret: Karanie jawnogrzesznicy w ew. Jana zostało dopisane setki lat później przez jakiegoś skrybę. A Bóg (=Jezus wg katolików) uważał niegdyś że bicie niewolnikow jest spoko. Nawet jeśli później zmienił zdanie, to niesmak pozostaje. I powtarzam - nigdzie w Biblii niewolnictwo wprost nie jest potępione. Tylko akrobatyka apologetyczna umozliwia takie połączenie cytatów, na jakim ci zalezy.
@movsd:

Karanie jawnogrzesznicy w ew. Jana zostało dopisane setki lat później przez jakiegoś skrybę.


Serio wiesz, że o jawnogrzesznicy zostało dopisane kilkaset lat później, a o tym dlaczego katolików obowiązuje 10 przykazań już nie?

Nawet jeśli później zmienił zdanie, to niesmak pozostaje.


To Ty nie jesteś ateistą?

No i przed chwilą napisałeś, że jak katolicy mogą pouczać w sprawach moralności, a jak powołuję się na brak sądzenia to czepiasz się, że
@KakaowyTaboret: W jednym miejscu Pambuk pisze, że bicie niewolnikow jest spoko, opisuje jak można ich sprzedawać, kogo kiedy wypuszczać na wolność, a kogo nie etc. A w drugim że mamy się kochać. Piękna schizma borze ( ͡° ͜ʖ ͡°) a list Tm napisał jakiś Szaweł, w dupie mam jego opinie.
@movsd:

Zdecyduj się. Piszesz, że Katolicy nie mogą powolywać się na moralność- pokażałem CI co mówi Nowy Testament to się czepiasz. Potem czepiasz się, że w takim wypadku powinny zostać wywalone 10 przykazań- odesłałem Cię do Nowego Testamentu. Potem czepiasz się, że w Nowym Testamencie nie ma nic o tym, że niewolnictwo jest złe- to Ci zacytowałęm co o niewolnictwie mówi Nowy Testament.

Bóg w Biblii popiera niewolnictwo i bicie niewolników.