Wpis z mikrobloga

Cześć mirki,

Mam taki dylemat, chciałem kupić ORYGINALNY zegarek Diesel DZ7315.

Sprawdzałem że z aliexpres podróbka kosztuje prawie 400zł. Mam już z ali model Casio w wersji premium. Wiem że mechanizm chodzi dość głośno i widać braki w jakości wykonania np. niespasowane wskazówki, zadrapania na metalu, bransoleta piszczy. Lubie dokładność i perfekcje, chciałbym mieć pewność że kupuje z dobrego źródła.

Niestety nawet na ceneo rozpiętość cenowa jest duża, najtańszy za 699, najdroższy za 1500.
Na allegro jest to samo.

Ciężko mi uwierzyć że w tej cenie są oryginały, czy to nie jest karalne? Jeśli tak to ci sprzedawcy mają niezły tupet skoro sprzedają podróbki tak oficjalnie.

Kupował może ktoś te zegarki i ma jakieś porównanie?

#zegarki #allegro #aliexpress #cebuladeals
wyciu91 - Cześć mirki,

Mam taki dylemat, chciałem kupić ORYGINALNY zegarek Diesel ...

źródło: comment_0amNeJ91B1SiryQ3y2xpfwLEJV29hugT.jpg

Pobierz
  • 20
@wyciu91 kiedyś czytał gdzieś na necie że, firmy odzieżowe sprzedające też zegarki, mają produkowane zegarki w tych samych fabrykach co podróbki sprzedawane właśnie w okolicach tych 4 stów, a różnią się tylko certyfikatem i pudełkiem dodawanym przez firmę. Jak jest naprawdę, nie wiem.
Mam taki dylemat, chciałem kupić ORYGINALNY zegarek Diesel DZ7315.


Czyli nie na Aliexpress.
Więc po co tak tagujesz?
;>

Ciężko mi uwierzyć że w tej cenie są oryginały


I zgodnie z przepisami nie kupujesz w takiej sytuacji.

czy to nie jest karalne?


Handel podróbkami?
Tak. To też jest w przepisach.

cebuladeals


@wyciu91: Nie. To, że ktoś na świecie handluje podróbkami, to nie jest żadna okazja.
;>
@goferek: skąd wiesz że najtańszy mechanizm i czemu niby to że ktoś produkuje ciuchy od razu przekreśla go w robieniu zegarków? Mało jest takich firm, czy Hyundai robi złe auta mimo że zaczynali w budowlance? Zegarek mi się podoba i tyle.
@wyciu91: nie chodzi że zegarki firm odzieżowych są gówno warte, tylko że ich ceny są zawyżone, można kupić w tej cenie zdecydowanie lepiej wykonany zegarek z lepszym mechanizmem.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wyciu91: W ogóle to karalne powinno być sprzedawanie takiego gówna za taką cenę. Gówno w ładnym papierku popularnej marki. I te WR30 musi kopać dupy.
W ogóle, to na #!$%@? komu zegarek z czterema strefami czasowymi?
@niedlapsa: Ok taki argument bardziej do mnie przemawia, nie wiem czy jest wart 1000zł, myśle że jest wart tyle ile ludzie za niego chcą płacić, skoro firma dalej sprzedaje zegarki znaczy że ma nabywców w tej cenie. Zamówie na allegro najtańszy z darmowym zwrotem jak będę miał jakiekolwiek podejrzenia o podróbke to zwróce, chyba jedyna opcja
@wyciu91: chcesz argumentów... Hyundai może nie robi złych aut, ale firmy odzieżowe robią gówniane zegarki. CK, armani, diesle to gównianie wykonany szajs produkowany masowo i niskim kosztem w Chinach a sprzedawany w kosmicznych cenach. To samo powie ci każdy kto choć odrobinę zna się na zegarkach lub nawet tylko porównał sobie w sklepie na żywo taniego japońca za 400zł z Dieslem za 1500. Do tego stąd biorą się te cudowne i
@wyciu91: wiesz, najprościej to tak jakbyś kompletnie się nie znając na samochodach, kierowany marketingiem i rozpoznawalnością marki z innych pól działalności chciał kupić tani chiński samochód, tylko dlatego że jest brandowany przez danone. Oraz zapłacić za niego tyle co za nowiutką mazdę 6.