Wpis z mikrobloga

#pocztapolska #allegro #biznes #kurier

możecie mi powiedzieć o co chodzi poczcie polskiej z wymaganym minimalnym obrotem 750zł miesięcznie, żebym mógł mieć dostęp do systemu enadawca czyli defacto miec z nimi umowę ? wysyłam powiedzmy 30 listów na miesiąc, czyli jakies 200zł. mi nie chodzi o rabaty, odbieranie ode mnie przesyłek itd tylko o automatyzację nadawania.
  • 7
@wkto: dzięki, sprawdze. cholera, mam system, który działał świetnie i w pełni automatycznie. wrzucał dane z zamówienia allegro do systemu PP i w odpowiedzi dostawałem numer listu + PDF do wydrukowania i naklejenia na paczke, a te dziady wypowiedzieli mi umowe. nie rozumiem ich logiki. mają system, który pozwala ominąć:

1. kupowanie i nalepianie znaczków
2. wypisywanie ręcznie kopert
3. wypisywanie ręcznie druków nadania
4. stanie w kolejce
5. zajmowanie czasu
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@cracker:
E-nadawca ma też wersję dla klientów indywidualnych pp. Różnica to konieczność opłaty gotówką (lub kartą) za przesyłki przy ich nadawaniu.

Jest jeszcze envelo, gdzie można odrazu opłacić przesyłkę i wydrukować etykietę nadawczą.
@pcela: stary, dzieki za info. W sumie w kodzie do komunikacji z enadawca nic nie musialem zmieniac i dziala mi to extra na koncie indywidualnym, bez umowy. Jedyna wada, ze trzeba odstac swoje w kolejce, zeby zaplacic.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@cracker:
Bo tak naprawdę to różnica jest tylko w formularzu rejestracyjnym. Potem po zalogowaniu to już jedno i to samo (tylko dostępne rodzaje przesyłek są inne).
Nawet logować się można odrazu na e-nadawca.poczta-polska.pl bez przechodzenia na zakładkę indywidualni.