Wpis z mikrobloga

Ale spowiedź szczera jest jej bardzo ważnym elementem.


@krzychol66: Za grzech jest kara, więc brak ochrony tajemnicy spowiedzi wręcz ZWIĘKSZY skuteczność i wartości duchowe spowiedzi. Jakby naprawdę żałował, to zamiast do księdza poszedłby na komendę, a tak? Udawanie.
  • Odpowiedz
Nie, ty sobie jednak jaja robisz...


@krzychol66: No, bo od jakichś wyimaginowanych "rozwojów duchowych" wolałbym sadzanie ścierw do więzienia. Eh, jak tak można szkalować wiarę, no nie wiem... ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
I uważasz, że ktokolwiek dla uzyskania świeckiej pokuty od policji sam pójdzie do więzienia...


@krzychol66: Jak prawdziwie żałuje i jest gotów ponieść konsekwencje? Owszem. I jak najbardziej część przestępców sama się zgłasza.
  • Odpowiedz
@hehenuanek: Pokutę co prawda dostanie, ale rozgrzeszenia już nie.
To po wuj mu ta pokuta?

Poza tym, jest okoliczność zupełnie jeszcze przyziemna, ale już poza twoim zakresem pojmowania:
że mianowicie regularna spowiedź zapobiega stoczeniu się człowieka do poziomu jak to nazwałeś "ścierwa". A jak kto się jednak stoczył, pomaga mu wstać.
  • Odpowiedz
To po wuj mu ta pokuta?


@krzychol66: Zapytaj się tych przestępców, którzy się zgłaszają na policję czy dobrowolnie poddają karze. Sporo ich.

Poza tym, jest okoliczność zupełnie jeszcze przyziemna, ale już poza twoim zakresem pojmowania:

że mianowicie regularna spowiedź zapobiega stoczeniu się człowieka do poziomu jak to nazwałeś "ścierwa". A jak kto się jednak stoczył, pomaga
  • Odpowiedz
@kalisiak: Mam wrażenie, że trochę nadinterpretowałeś moje wypowiedzi. Napisałem tylko, że według zasad katolików tajemnica spowiedzi powinna być przestrzegana bezwarunkowo, co jest faktem, więc nie wiem na jakiej podstawie wysnuwasz wniosek co sądzę o traktowaniu przez ludzi artykułu czy "przykazania".
  • Odpowiedz
@AnimusAeger999: ok, być może źle zrozumiałem. Ale nie zmienia to faktu, że fakt tajemnicy spowiedzi w takich przypadkach jest dla wielu tak abstrakcyjny, że aż nie do wiary, że ktoś tego broni
  • Odpowiedz